Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelverdediger Alcaraz begint in Miami met vlotte zege

Titelverdediger Alcaraz begint in Miami met vlotte zege

MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz is het masterstoernooi van Miami begonnen met een vlotte overwinning. De nummer 1 van de wereld, die zijn titel verdedigt in Florida, had iets meer dan een uur nodig om de Argentijn Facundo Bagnis te verslaan: 6-0 6-2. "Een perfecte start", aldus Alcaraz, die vorige week al de masters van Indian Wells op zijn naam schreef en in Miami voor de zogeheten 'Sunshine Double' gaat.

De 19-jarige Spanjaard had een 'bye' in de eerste ronde. Hij treft nu de Serviër Dusan Lajovic in de derde ronde. "Deze baan is sneller dan die in Indian Wells, de luchtvochtigheid is ook wat hoger. Kortom: het duurt even om te wennen aan deze omstandigheden", aldus Alcaraz, die in de finale in Indian Wells een einde maakte aan de lange zegereeks van de Rus Daniil Medvedev.

De Duitser Alexander Zverev, nummer 15 van de wereld, liet zich in de tweede ronde verrassen door de Japanner Taro Daniel: 6-0 6-4.

Bij de vrouwen vlogen drie tennissters uit de top 10 van de wereld uit het toernooi. Caroline Garcia uit Frankrijk (vierde op de wereldranglijst) moest het afleggen tegen de Roemeense Sorana Cirstea (6-2 6-3). Ons Jabeur, de mondiale nummer 5 uit Tunesië, verloor van de Russische qualifier Varvara Gravtsjeva (6-2 6-2). Maria Sakkari werd verslagen door Bianca Andreescu. De Griekse nummer 10 van de wereld boog in drie sets voor de Canadese: 5-7 6-3 6-4.

Australian Open-winnares Aryna Sabalenka maakte geen fout. De tennisster uit Belarus klopte de Amerikaanse Shelby Rogers met 6-4 6-3.

Meer uit Sport

De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

6 minuten geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

15 minuten geleden
Kok leidt schaatssters ook naar zege op teamsprint

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.

1 uur geleden
Veldrijder Vanthourenhout klopt Nieuwenhuis in wereldbekercross

TERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.

1 uur geleden
Schaatser Bergsma wint ook massastart in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft voor de tweede keer dit seizoen een wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. Met een late aanval bleef de 39-jarige schaatser Chung Jae-Won uit Zuid-Korea en landgenoot Bart Hoolwerf voor.

2 uur geleden
Norris laat tranen lopen na behalen wereldtitel Formule 1

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."

2 uur geleden
Verstappen kan sterke comeback niet bekronen met vijfde WK-titel

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.

2 uur geleden