Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titels voor tennissters Rybakina en Gauff

Titels voor tennissters Rybakina en Gauff

BRISBANE/AUCKLAND (ANP/AFP) - De tennissters Elena Rybakina en Coco Gauff hebben in aanloop naar de Australian Open hun vorm getoond. De Kazachse Rybakina versloeg in de finale van het toernooi van Brisbane de als eerste geplaatste Belarussische Aryna Sabalenka. De Amerikaanse Gauff maakte in Auckland haar favorietenstatus waar door de eindstrijd te winnen ten koste van de Oekraïense Elina Svitolina.

Rybakina was in Brisbane de nummer 2 van de plaatsingslijst. De in Rusland geboren Kazachse begon overdonderend met het winnen van acht games op rij. Na 73 minuten stond de eindstand op het scorebord: 6-0 6-3. De partij was een herhaling van de finale van de Australian Open van vorig jaar. Toen won Sabalenka.

Het betekende de zesde titel op de WTA Tour voor de 24-jarige Rybakina, in 2022 winnares op Wimbledon. In de vier partijen samen voorafgaand aan de finale had ze slechts drie uur en veertig minuten op de baan gestaan.

Gauff had in Auckland, waar ze de plaatsingslijst aanvoerde, aanmerkelijk meer moeite met Svitolina. Pas na een lange driesetter was de partij beslist: 6-7 (4) 6-3 6-3. Gauff begint over ruim een week aan haar jacht op haar tweede grandslamtitel. De 19-jarige Amerikaanse won het afgelopen jaar de US Open.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

4 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

7 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

9 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

19 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

1 dag geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden