Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titels voor tennissters Rybakina en Gauff

Titels voor tennissters Rybakina en Gauff

BRISBANE/AUCKLAND (ANP/AFP) - De tennissters Elena Rybakina en Coco Gauff hebben in aanloop naar de Australian Open hun vorm getoond. De Kazachse Rybakina versloeg in de finale van het toernooi van Brisbane de als eerste geplaatste Belarussische Aryna Sabalenka. De Amerikaanse Gauff maakte in Auckland haar favorietenstatus waar door de eindstrijd te winnen ten koste van de Oekraïense Elina Svitolina.

Rybakina was in Brisbane de nummer 2 van de plaatsingslijst. De in Rusland geboren Kazachse begon overdonderend met het winnen van acht games op rij. Na 73 minuten stond de eindstand op het scorebord: 6-0 6-3. De partij was een herhaling van de finale van de Australian Open van vorig jaar. Toen won Sabalenka.

Het betekende de zesde titel op de WTA Tour voor de 24-jarige Rybakina, in 2022 winnares op Wimbledon. In de vier partijen samen voorafgaand aan de finale had ze slechts drie uur en veertig minuten op de baan gestaan.

Gauff had in Auckland, waar ze de plaatsingslijst aanvoerde, aanmerkelijk meer moeite met Svitolina. Pas na een lange driesetter was de partij beslist: 6-7 (4) 6-3 6-3. Gauff begint over ruim een week aan haar jacht op haar tweede grandslamtitel. De 19-jarige Amerikaanse won het afgelopen jaar de US Open.

Meer uit Sport

Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

14 minuten geleden
Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

1 uur geleden
Golfer McIlroy aast op 'zeldzame' titelprolongatie in Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."

2 uur geleden
Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

3 uur geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

6 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

23 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

1 dag geleden