Titels voor tennissters Rybakina en Gauff
BRISBANE/AUCKLAND (ANP/AFP) - De tennissters Elena Rybakina en Coco Gauff hebben in aanloop naar de Australian Open hun vorm getoond. De Kazachse Rybakina versloeg in de finale van het toernooi van Brisbane de als eerste geplaatste Belarussische Aryna Sabalenka. De Amerikaanse Gauff maakte in Auckland haar favorietenstatus waar door de eindstrijd te winnen ten koste van de Oekraïense Elina Svitolina.
Rybakina was in Brisbane de nummer 2 van de plaatsingslijst. De in Rusland geboren Kazachse begon overdonderend met het winnen van acht games op rij. Na 73 minuten stond de eindstand op het scorebord: 6-0 6-3. De partij was een herhaling van de finale van de Australian Open van vorig jaar. Toen won Sabalenka.
Het betekende de zesde titel op de WTA Tour voor de 24-jarige Rybakina, in 2022 winnares op Wimbledon. In de vier partijen samen voorafgaand aan de finale had ze slechts drie uur en veertig minuten op de baan gestaan.
Gauff had in Auckland, waar ze de plaatsingslijst aanvoerde, aanmerkelijk meer moeite met Svitolina. Pas na een lange driesetter was de partij beslist: 6-7 (4) 6-3 6-3. Gauff begint over ruim een week aan haar jacht op haar tweede grandslamtitel. De 19-jarige Amerikaanse won het afgelopen jaar de US Open.
Meer uit Sport
PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
45 minuten geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
47 minuten geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
5 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Het avontuur van de Nederlandse basketbalster Emese Hof bij Minnesota Lynx heeft maar kort geduurd. Een kleine maand nadat ze was vastgelegd door de club die uitkomt in de WNBA, de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie voor vrouwen, is haar contract alweer ontbonden. Dat staat op de site van Minnesota Lynx.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.
20 uur geleden