Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelrivaal Martín zet Bagnaia al in training MotoGP onder druk

Titelrivaal Martín zet Bagnaia al in training MotoGP onder druk

VALENCIA (ANP/RTR) - De strijd om de wereldtitel in de MotoGP is bij de Grote Prijs van Valencia al in de training begonnen. De Spanjaard Jorge Martín (Ducati), die tweede staat met 21 punten achterstand op de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati), ging in de slotfase van de sessie op Circuit Ricardo Tormo hinderlijk dicht op het achterwiel van zijn titelrivaal rijden.

Bagnaia zwichtte in het mentale spelletje en zette de vijftiende tijd neer. Het betekent dat hij niet rechtstreeks is geplaatst voor de kwalificatierace, waarin voor poleposition wordt gereden. De regerend wereldkampioen zal eerst nog de pre-kwalificatie moeten afwerken en daarin bij de beste twee moeten eindigen.

Martín zag zijn titelkansen vorig weekeinde slinken door als tiende te eindigen in de Grote Prijs van Qatar. Er zijn alleen nog de sprintrace op zaterdag en de grote prijs op zondag waarin punten zijn te behalen. "Er staat spanning op", zei Martín, die zelf de tweede tijd noteerde. "Ik hou er niet van om dicht op iemands wiel te rijden, maar ik moest op een of andere manier proberen om hem onder druk te zetten en het hem wat moeilijker te maken. Dat lukte, want hij werd nerveus."

"Het was geen gemakkelijke dag", zei Bagnaia, die mikt op zijn tweede titel op rij. "Martín vond dat hij wat moest proberen, maar hij kan zich beter op zijn eigen werk concentreren. Hij weet dat hij beide races moet winnen."

Meer uit Sport

Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

26 minuten geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

44 minuten geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

1 uur geleden
Del Toro wint ingekorte openingsrit UAE Tour, Bol tweede

LIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.

1 uur geleden
Nederland passeert VS in medailleklassement en staat nu derde

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

1 uur geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

1 uur geleden
Nederlandse shorttrackers na twaalf jaar weer in finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.

1 uur geleden