Titelrivaal Martín zet Bagnaia al in training MotoGP onder druk
VALENCIA (ANP/RTR) - De strijd om de wereldtitel in de MotoGP is bij de Grote Prijs van Valencia al in de training begonnen. De Spanjaard Jorge Martín (Ducati), die tweede staat met 21 punten achterstand op de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati), ging in de slotfase van de sessie op Circuit Ricardo Tormo hinderlijk dicht op het achterwiel van zijn titelrivaal rijden.
Bagnaia zwichtte in het mentale spelletje en zette de vijftiende tijd neer. Het betekent dat hij niet rechtstreeks is geplaatst voor de kwalificatierace, waarin voor poleposition wordt gereden. De regerend wereldkampioen zal eerst nog de pre-kwalificatie moeten afwerken en daarin bij de beste twee moeten eindigen.
Martín zag zijn titelkansen vorig weekeinde slinken door als tiende te eindigen in de Grote Prijs van Qatar. Er zijn alleen nog de sprintrace op zaterdag en de grote prijs op zondag waarin punten zijn te behalen. "Er staat spanning op", zei Martín, die zelf de tweede tijd noteerde. "Ik hou er niet van om dicht op iemands wiel te rijden, maar ik moest op een of andere manier proberen om hem onder druk te zetten en het hem wat moeilijker te maken. Dat lukte, want hij werd nerveus."
"Het was geen gemakkelijke dag", zei Bagnaia, die mikt op zijn tweede titel op rij. "Martín vond dat hij wat moest proberen, maar hij kan zich beter op zijn eigen werk concentreren. Hij weet dat hij beide races moet winnen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
7 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
8 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
10 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
11 uur geleden