Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelrivaal Martín zet Bagnaia al in training MotoGP onder druk

Titelrivaal Martín zet Bagnaia al in training MotoGP onder druk

VALENCIA (ANP/RTR) - De strijd om de wereldtitel in de MotoGP is bij de Grote Prijs van Valencia al in de training begonnen. De Spanjaard Jorge Martín (Ducati), die tweede staat met 21 punten achterstand op de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati), ging in de slotfase van de sessie op Circuit Ricardo Tormo hinderlijk dicht op het achterwiel van zijn titelrivaal rijden.

Bagnaia zwichtte in het mentale spelletje en zette de vijftiende tijd neer. Het betekent dat hij niet rechtstreeks is geplaatst voor de kwalificatierace, waarin voor poleposition wordt gereden. De regerend wereldkampioen zal eerst nog de pre-kwalificatie moeten afwerken en daarin bij de beste twee moeten eindigen.

Martín zag zijn titelkansen vorig weekeinde slinken door als tiende te eindigen in de Grote Prijs van Qatar. Er zijn alleen nog de sprintrace op zaterdag en de grote prijs op zondag waarin punten zijn te behalen. "Er staat spanning op", zei Martín, die zelf de tweede tijd noteerde. "Ik hou er niet van om dicht op iemands wiel te rijden, maar ik moest op een of andere manier proberen om hem onder druk te zetten en het hem wat moeilijker te maken. Dat lukte, want hij werd nerveus."

"Het was geen gemakkelijke dag", zei Bagnaia, die mikt op zijn tweede titel op rij. "Martín vond dat hij wat moest proberen, maar hij kan zich beter op zijn eigen werk concentreren. Hij weet dat hij beide races moet winnen."

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

8 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

8 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

9 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

11 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

11 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

11 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

11 uur geleden