Titelrivaal Leclerc valt uit in Bakoe met kapotte Ferrari
BAKOE (ANP) - Charles Leclerc is als leider in de race uitgevallen in de Grote Prijs van Azerbeidzjan. De coureur van Ferrari moest na 21 van de 51 ronden op het stratencircuit de strijd staken met een kapotte motor in zijn Ferrari.
Max Verstappen nam door het wegvallen van Leclerc de koppositie over. De wereldkampioen van Red Bull wist enkele ronden daarvoor zijn teamgenoot Sergio Pérez al te passeren.
Leclerc is in het kampioenschap de grootste concurrent van Verstappen. De Limburger had voor de start in Bakoe 9 punten voorsprong op de Monegask, die van poleposition was gestart.
Dubbele pech
In de Grote Prijs van Spanje overkwam Leclerc hetzelfde. Ook toen reed hij comfortabel aan de leiding en begaf ineens de Ferrari het. "Dit doet pijn. Ik weet niet wat het probleem is, maar we moeten het zo snel mogelijk verhelpen, want dit gaat ons heel veel punten kosten", zei Leclerc kort na zijn uitvalbeurt in Bakoe.
Ferrari beleefde dubbele pech in Bakoe, want na tien ronden moest Carlos Sainz zijn rode bolide al aan de kant zetten met een kapot remsysteem.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
23 minuten geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
29 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
5 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
5 uur geleden