Titelkandidaten winnen in eerste divisie
LEEUWARDEN (ANP) - In de Keuken Kampioen Divisie zijn de hoogst geklasseerde clubs allemaal tot winst gekomen. Koploper Cambuur boog thuis tegen Jong AZ een vroege achterstand om in een 3-1-zege. Jong Ajax, dat nu gedeeld tweede staat, won na een voorsprong van 3-0 met 3-2 bij Telstar.
Cambuur keek al na drie minuten tegen een achterstand aan na een doelpunt van AZ-aanvaller Felix Correia, maar halverwege de eerste helft leidden de Friezen al door doelpunten van Stanley Akoy en Issa Kallon. Een kwartier voor tijd werd het duel beslist door Robert Mühren.
Voor Cambuur was het al de vierde opeenvolgende zege. De club uit Leeuwarden heeft sinds 23 augustus (1-0 tegen NAC Breda) niet meer verloren. Cambuur staat zes punten voor op Jong Ajax en De Graafschap, dat zondag nog Go Ahead Eagles ontvangt.
Periodetitel
Jong Ajax leek een makkelijke avond te beleven in IJmuiden. De Amsterdammers hadden na zeventig minuten een marge van drie, maar na een door Telstar benutte penalty in de 87e minuut werd het nog spannend. Jong Ajax liet Cambuur niet uitlopen.
Volendam, getraind voor Wim Jonk, kwam al voor de vijfde keer op een rij tot winst. In eigen huis werd NEC met 3-1 verslagen. Ibrahim El Kadiri besliste het duel pas in blessuretijd. Door de zegereeks gaat Volendam nu aan kop in de tweede periode. Die wordt over twee speelronden beslist.
NAC, winnaar van de eerste periode, gaf de zege op Jong PSV een vervolg door in het eigen Rat Verlegh Stadion met 2-0 te winnen van MVV. NAC had voor het duel met Jong PSV zes duels op een rij niet gewonnen.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
9 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
12 uur geleden