Titelkandidaten winnen in eerste divisie
LEEUWARDEN (ANP) - In de Keuken Kampioen Divisie zijn de hoogst geklasseerde clubs allemaal tot winst gekomen. Koploper Cambuur boog thuis tegen Jong AZ een vroege achterstand om in een 3-1-zege. Jong Ajax, dat nu gedeeld tweede staat, won na een voorsprong van 3-0 met 3-2 bij Telstar.
Cambuur keek al na drie minuten tegen een achterstand aan na een doelpunt van AZ-aanvaller Felix Correia, maar halverwege de eerste helft leidden de Friezen al door doelpunten van Stanley Akoy en Issa Kallon. Een kwartier voor tijd werd het duel beslist door Robert Mühren.
Voor Cambuur was het al de vierde opeenvolgende zege. De club uit Leeuwarden heeft sinds 23 augustus (1-0 tegen NAC Breda) niet meer verloren. Cambuur staat zes punten voor op Jong Ajax en De Graafschap, dat zondag nog Go Ahead Eagles ontvangt.
Periodetitel
Jong Ajax leek een makkelijke avond te beleven in IJmuiden. De Amsterdammers hadden na zeventig minuten een marge van drie, maar na een door Telstar benutte penalty in de 87e minuut werd het nog spannend. Jong Ajax liet Cambuur niet uitlopen.
Volendam, getraind voor Wim Jonk, kwam al voor de vijfde keer op een rij tot winst. In eigen huis werd NEC met 3-1 verslagen. Ibrahim El Kadiri besliste het duel pas in blessuretijd. Door de zegereeks gaat Volendam nu aan kop in de tweede periode. Die wordt over twee speelronden beslist.
NAC, winnaar van de eerste periode, gaf de zege op Jong PSV een vervolg door in het eigen Rat Verlegh Stadion met 2-0 te winnen van MVV. NAC had voor het duel met Jong PSV zes duels op een rij niet gewonnen.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
11 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
23 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden