Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel

Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel

AL KHOR (ANP) - Titelkandidaten Duitsland en Spanje hebben in een spannend WK-duel in Qatar gelijkgespeeld: 1-1. Aanvaller Álvaro Morata zette Spanje na ruim een uur op voorsprong, waarna het aandringende Duitsland via de eveneens ingevallen spits Niclas Füllkrug in de slotfase gelijkmaakte.

Duitsland, dat door de eerdere verrassende nederlaag tegen Japan (1-2) flink onder druk was komen te staan, is voor plaatsing voor de knock-outfase afhankelijk van het resultaat bij Japan - Spanje. Spanje gaat met 4 punten aan de leiding in de groep, gevolgd door Japan en Costa Rica met 3 punten. Duitsland heeft 1 punt en moet in ieder geval winnen van Costa Rica om nog kans te maken op de achtste finales.

Spanje werd onder aanvoering van de dribbelaars en Pedri het gevaarlijkst in de eerste helft. Zo schoot aanvaller Dani Olmo via doelman Manuel Neuer hard op de lat. Maar het spel ging op en neer en ook Duitsland was dreigend.

VAR

De ploeg van Hansi Flick dacht 5 minuten voor rust op voorsprong te komen, maar VAR Pol van Boekel constateerde dat Antonio Rüdiger buitenspel stond toen hij in alle vrijheid raak kopte. De Nederlandse assistent van scheidsrechter Danny Makkelie had dat niet waargenomen.

Duitsland begon de tweede helft met veel druk op de Spaanse verdediging. Dat leverde in de 56e minuut een grote kans op voor Joshua Kimmich, maar doelman Unai Simón redde. Spanje was evengoed nog in staat er regelmatig uit te komen en dat leverde na ruim een uur het doelpunt op van Morata. De spits van Atlético Madrid tikte bij de eerste paal raak uit een lage voorzet van linksback Jordi Alba.

Duitsland moest iets forceren en daarom bracht Flick aanvallers Füllkrug en Leroy Sané in. Sané zette middenvelder Jamal Musiala al snel vrij voor de doelman, maar het 19-jarige talent werkte slecht af. De twee spelers van Bayern München waren ook belangrijk in het voorbereiden van de treffer van Füllkrug, die scoorde door hard raak te schieten in de verre hoek. Daarna volgden nog enkele kansjes, maar de wereldkampioenen van 2010 en 2014 scoorden niet meer.

Meer uit Voetbal

Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

12 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

16 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

20 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

20 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

21 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 dag geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

1 dag geleden