Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel

Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel

AL KHOR (ANP) - Titelkandidaten Duitsland en Spanje hebben in een spannend WK-duel in Qatar gelijkgespeeld: 1-1. Aanvaller Álvaro Morata zette Spanje na ruim een uur op voorsprong, waarna het aandringende Duitsland via de eveneens ingevallen spits Niclas Füllkrug in de slotfase gelijkmaakte.

Duitsland, dat door de eerdere verrassende nederlaag tegen Japan (1-2) flink onder druk was komen te staan, is voor plaatsing voor de knock-outfase afhankelijk van het resultaat bij Japan - Spanje. Spanje gaat met 4 punten aan de leiding in de groep, gevolgd door Japan en Costa Rica met 3 punten. Duitsland heeft 1 punt en moet in ieder geval winnen van Costa Rica om nog kans te maken op de achtste finales.

Spanje werd onder aanvoering van de dribbelaars en Pedri het gevaarlijkst in de eerste helft. Zo schoot aanvaller Dani Olmo via doelman Manuel Neuer hard op de lat. Maar het spel ging op en neer en ook Duitsland was dreigend.

VAR

De ploeg van Hansi Flick dacht 5 minuten voor rust op voorsprong te komen, maar VAR Pol van Boekel constateerde dat Antonio Rüdiger buitenspel stond toen hij in alle vrijheid raak kopte. De Nederlandse assistent van scheidsrechter Danny Makkelie had dat niet waargenomen.

Duitsland begon de tweede helft met veel druk op de Spaanse verdediging. Dat leverde in de 56e minuut een grote kans op voor Joshua Kimmich, maar doelman Unai Simón redde. Spanje was evengoed nog in staat er regelmatig uit te komen en dat leverde na ruim een uur het doelpunt op van Morata. De spits van Atlético Madrid tikte bij de eerste paal raak uit een lage voorzet van linksback Jordi Alba.

Duitsland moest iets forceren en daarom bracht Flick aanvallers Füllkrug en Leroy Sané in. Sané zette middenvelder Jamal Musiala al snel vrij voor de doelman, maar het 19-jarige talent werkte slecht af. De twee spelers van Bayern München waren ook belangrijk in het voorbereiden van de treffer van Füllkrug, die scoorde door hard raak te schieten in de verre hoek. Daarna volgden nog enkele kansjes, maar de wereldkampioenen van 2010 en 2014 scoorden niet meer.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

1 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

5 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

5 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

8 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

9 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

11 uur geleden