Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel

Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel

AL KHOR (ANP) - Titelkandidaten Duitsland en Spanje hebben in een spannend WK-duel in Qatar gelijkgespeeld: 1-1. Aanvaller Álvaro Morata zette Spanje na ruim een uur op voorsprong, waarna het aandringende Duitsland via de eveneens ingevallen spits Niclas Füllkrug in de slotfase gelijkmaakte.

Duitsland, dat door de eerdere verrassende nederlaag tegen Japan (1-2) flink onder druk was komen te staan, is voor plaatsing voor de knock-outfase afhankelijk van het resultaat bij Japan - Spanje. Spanje gaat met 4 punten aan de leiding in de groep, gevolgd door Japan en Costa Rica met 3 punten. Duitsland heeft 1 punt en moet in ieder geval winnen van Costa Rica om nog kans te maken op de achtste finales.

Spanje werd onder aanvoering van de dribbelaars en Pedri het gevaarlijkst in de eerste helft. Zo schoot aanvaller Dani Olmo via doelman Manuel Neuer hard op de lat. Maar het spel ging op en neer en ook Duitsland was dreigend.

VAR

De ploeg van Hansi Flick dacht 5 minuten voor rust op voorsprong te komen, maar VAR Pol van Boekel constateerde dat Antonio Rüdiger buitenspel stond toen hij in alle vrijheid raak kopte. De Nederlandse assistent van scheidsrechter Danny Makkelie had dat niet waargenomen.

Duitsland begon de tweede helft met veel druk op de Spaanse verdediging. Dat leverde in de 56e minuut een grote kans op voor Joshua Kimmich, maar doelman Unai Simón redde. Spanje was evengoed nog in staat er regelmatig uit te komen en dat leverde na ruim een uur het doelpunt op van Morata. De spits van Atlético Madrid tikte bij de eerste paal raak uit een lage voorzet van linksback Jordi Alba.

Duitsland moest iets forceren en daarom bracht Flick aanvallers Füllkrug en Leroy Sané in. Sané zette middenvelder Jamal Musiala al snel vrij voor de doelman, maar het 19-jarige talent werkte slecht af. De twee spelers van Bayern München waren ook belangrijk in het voorbereiden van de treffer van Füllkrug, die scoorde door hard raak te schieten in de verre hoek. Daarna volgden nog enkele kansjes, maar de wereldkampioenen van 2010 en 2014 scoorden niet meer.

Meer uit Voetbal

Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

8 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

12 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

14 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

14 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

14 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

14 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

15 uur geleden