Titelkandidaten Duitsland en Spanje spelen gelijk in boeiend duel
AL KHOR (ANP) - Titelkandidaten Duitsland en Spanje hebben in een spannend WK-duel in Qatar gelijkgespeeld: 1-1. Aanvaller Álvaro Morata zette Spanje na ruim een uur op voorsprong, waarna het aandringende Duitsland via de eveneens ingevallen spits Niclas Füllkrug in de slotfase gelijkmaakte.
Duitsland, dat door de eerdere verrassende nederlaag tegen Japan (1-2) flink onder druk was komen te staan, is voor plaatsing voor de knock-outfase afhankelijk van het resultaat bij Japan - Spanje. Spanje gaat met 4 punten aan de leiding in de groep, gevolgd door Japan en Costa Rica met 3 punten. Duitsland heeft 1 punt en moet in ieder geval winnen van Costa Rica om nog kans te maken op de achtste finales.
Spanje werd onder aanvoering van de dribbelaars en Pedri het gevaarlijkst in de eerste helft. Zo schoot aanvaller Dani Olmo via doelman Manuel Neuer hard op de lat. Maar het spel ging op en neer en ook Duitsland was dreigend.
VAR
De ploeg van Hansi Flick dacht 5 minuten voor rust op voorsprong te komen, maar VAR Pol van Boekel constateerde dat Antonio Rüdiger buitenspel stond toen hij in alle vrijheid raak kopte. De Nederlandse assistent van scheidsrechter Danny Makkelie had dat niet waargenomen.
Duitsland begon de tweede helft met veel druk op de Spaanse verdediging. Dat leverde in de 56e minuut een grote kans op voor Joshua Kimmich, maar doelman Unai Simón redde. Spanje was evengoed nog in staat er regelmatig uit te komen en dat leverde na ruim een uur het doelpunt op van Morata. De spits van Atlético Madrid tikte bij de eerste paal raak uit een lage voorzet van linksback Jordi Alba.
Duitsland moest iets forceren en daarom bracht Flick aanvallers Füllkrug en Leroy Sané in. Sané zette middenvelder Jamal Musiala al snel vrij voor de doelman, maar het 19-jarige talent werkte slecht af. De twee spelers van Bayern München waren ook belangrijk in het voorbereiden van de treffer van Füllkrug, die scoorde door hard raak te schieten in de verre hoek. Daarna volgden nog enkele kansjes, maar de wereldkampioenen van 2010 en 2014 scoorden niet meer.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
9 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
13 uur geleden