Titelkandidate Gauff ruziet met umpire en verliest in Parijs
PARIJS (ANP) - Tennisster Coco Gauff is in de achtste finales van het olympische tennistoernooi gestrand. De Amerikaanse titelkandidate, de mondiale nummer 2, ging met 7-6 (7) 6-2 onderuit tegen Donna Vekic uit Kroatië.
De 20-jarige Gauff leek met gemak op weg naar winst in de eerste set, maar verspeelde een riante voorsprong. Al snel pakte ze een 4-1 voorsprong die ze wist uit te bouwen tot 5-2. Toch ging Vekic, die eerder deze maand tot de halve finale reikte op Wimbledon, er met de setwinst vandoor in de tiebreak.
In set twee ging het even gelijk op, maar Vekic won op 3-2 de servicegame van haar opponente. Gauff was het niet eens met een beslissing van de umpire op breakpoint, die een bal uit gaf die in bleek voordat ze de return kon slaan. De Amerikaanse barstte in tranen uit en kreeg uiteindelijk ongelijk. Die tik kwam ze niet meer te boven. De 28-jarige Vekic maakte de wedstrijd uit op haar eerste wedstrijdpunt na een forehandfout van Gauff.
Gauff, die ook nog dubbelt en mixt in Parijs, was een van de grote favorieten voor het goud in het enkelspel, samen met nummer 1 Iga Swiatek uit Polen. Zij komt later dinsdag in actie en treft de Chinese Xiyu Wang.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
3 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
4 uur geleden