Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelkandidate Gauff ruziet met umpire en verliest in Parijs

Titelkandidate Gauff ruziet met umpire en verliest in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Coco Gauff is in de achtste finales van het olympische tennistoernooi gestrand. De Amerikaanse titelkandidate, de mondiale nummer 2, ging met 7-6 (7) 6-2 onderuit tegen Donna Vekic uit Kroatië.

De 20-jarige Gauff leek met gemak op weg naar winst in de eerste set, maar verspeelde een riante voorsprong. Al snel pakte ze een 4-1 voorsprong die ze wist uit te bouwen tot 5-2. Toch ging Vekic, die eerder deze maand tot de halve finale reikte op Wimbledon, er met de setwinst vandoor in de tiebreak.

In set twee ging het even gelijk op, maar Vekic won op 3-2 de servicegame van haar opponente. Gauff was het niet eens met een beslissing van de umpire op breakpoint, die een bal uit gaf die in bleek voordat ze de return kon slaan. De Amerikaanse barstte in tranen uit en kreeg uiteindelijk ongelijk. Die tik kwam ze niet meer te boven. De 28-jarige Vekic maakte de wedstrijd uit op haar eerste wedstrijdpunt na een forehandfout van Gauff.

Gauff, die ook nog dubbelt en mixt in Parijs, was een van de grote favorieten voor het goud in het enkelspel, samen met nummer 1 Iga Swiatek uit Polen. Zij komt later dinsdag in actie en treft de Chinese Xiyu Wang.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

2 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

11 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

12 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

15 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

16 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

16 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

17 uur geleden