Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelkandidate Gauff ruziet met umpire en verliest in Parijs

Titelkandidate Gauff ruziet met umpire en verliest in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisster Coco Gauff is in de achtste finales van het olympische tennistoernooi gestrand. De Amerikaanse titelkandidate, de mondiale nummer 2, ging met 7-6 (7) 6-2 onderuit tegen Donna Vekic uit Kroatië.

De 20-jarige Gauff leek met gemak op weg naar winst in de eerste set, maar verspeelde een riante voorsprong. Al snel pakte ze een 4-1 voorsprong die ze wist uit te bouwen tot 5-2. Toch ging Vekic, die eerder deze maand tot de halve finale reikte op Wimbledon, er met de setwinst vandoor in de tiebreak.

In set twee ging het even gelijk op, maar Vekic won op 3-2 de servicegame van haar opponente. Gauff was het niet eens met een beslissing van de umpire op breakpoint, die een bal uit gaf die in bleek voordat ze de return kon slaan. De Amerikaanse barstte in tranen uit en kreeg uiteindelijk ongelijk. Die tik kwam ze niet meer te boven. De 28-jarige Vekic maakte de wedstrijd uit op haar eerste wedstrijdpunt na een forehandfout van Gauff.

Gauff, die ook nog dubbelt en mixt in Parijs, was een van de grote favorieten voor het goud in het enkelspel, samen met nummer 1 Iga Swiatek uit Polen. Zij komt later dinsdag in actie en treft de Chinese Xiyu Wang.

Meer uit Sport

Verstappen denkt dat nieuwe regels in Formule 1 voorlopig blijven

MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.

16 minuten geleden
F1-team Aston Martin kan bij start seizoen minder rondes rijden

MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando ⁠Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.

1 uur geleden
'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

3 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

23 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

1 dag geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden