Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhoudster Raducanu verliest in eerste ronde US Open

Titelhoudster Raducanu verliest in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Titelhoudster Emma Raducanu heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de Franse Alize Cornet. De Franse was in 1 uur en 42 minuten met 6-3 6-3 te sterk voor de Britse Raducanu.

De Britse is slechts de derde vrouwelijke titelverdediger in de geschiedenis van het grandslamtoernooi die in de eerste ronde van het opvolgende toernooi verliest. De vorige keer dat dat gebeurde was in 2017, toen het de Duitse Angelique Kerber overkwam.

"Vanzelfsprekend ben ik teleurgesteld en heel verdrietig om hier weer te moeten vertrekken", zei de 19-jarige Britse, die op de US Open vorig jaar haar eerste en enige WTA-titel behaalde, nadat ze was gestart in de kwalificaties. "Maar ergens ben ik ook blij, want ik kan nu door met een schone lei."

Raducanu gaf aan dat ze zonder druk en verwachtingen verder kan bouwen aan haar tenniscarrière en dat de nederlaag haar daarom ook vrijheid geeft. Wel zal ze flink zakken op de wereldranglijst omdat ze veel punten te verdedigen had in New York en waarschijnlijk buiten de top 70 zal vallen. "Ik weet niet precies wat mijn ranking gaat worden", zei ze. "Waarschijnlijk heel laag, maar ik denk dat het ergens fijn is om opnieuw te beginnen, een frisse start."

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

5 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

5 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden