Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhoudster Osaka verliest op US Open van 18-jarige Canadese

Titelhoudster Osaka verliest op US Open van 18-jarige Canadese

NEW YORK (ANP) - Naomi Osaka is in de derde ronde van de US Open blijven steken. De Japanse titelhoudster in New York verloor met 5-7 7-6 (2) 6-4 van de 18-jarige Canadese Leylah Fernandez, de nummer 73 van de wereld. Osaka, die bij 6-5 in de tweede set voor de wedstrijd serveerde, is de eerste speelster uit de mondiale top 10 die wordt uitgeschakeld op het laatste grandslamtoernooi van het jaar.

De jonge Fernandez maakte het na 2 uur en 4 minuten af met een indrukwekkende lovegame. Osaka besloot het duel met een wilde afzwaaier met haar forehand.

"Ik wilde liever wat langer dan een uur op de baan staan en jullie nog een showtje geven", zei Fernandez na afloop. De tiener bereikte op een grand slam voor het eerst de vierde ronde, waarin ze het opneemt tegen een andere voormalig kampioene. Dan is de Duitse Angelique Kerber haar tegenstandster.

De 23-jarige Osaka, de nummer 3 van de wereld, won de US Open in 2018 en 2020. Ze heeft vier grandslamtitels op haar naam staan. De Japanse won begin dit jaar de Australian Open, maar is verder bezig aan een teleurstellend seizoen. Deze zomer werd ze ook op de Olympische Spelen in eigen land al in de derde ronde uitgeschakeld.

In de zomer zorgde Osaka voor de nodige ophef. Op Roland Garros verklaarde ze dat ze niet met de pers zou gaan praten omdat ze kampte met mentale problemen, waarna ze zich na het ontstane tumult besloot terug te trekken uit het toernooi. Aan Wimbledon deed ze niet mee.

Drie jaar geleden versloeg Osaka Serena Williams in de finale, vorig jaar was ze in de eindstrijd te sterk voor Viktoria Azarenka.

Meer uit Sport

Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

58 minuten geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

1 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

2 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

2 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

2 uur geleden
Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

3 uur geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

3 uur geleden