Titelhoudster Osaka verliest op US Open van 18-jarige Canadese
NEW YORK (ANP) - Naomi Osaka is in de derde ronde van de US Open blijven steken. De Japanse titelhoudster in New York verloor met 5-7 7-6 (2) 6-4 van de 18-jarige Canadese Leylah Fernandez, de nummer 73 van de wereld. Osaka, die bij 6-5 in de tweede set voor de wedstrijd serveerde, is de eerste speelster uit de mondiale top 10 die wordt uitgeschakeld op het laatste grandslamtoernooi van het jaar.
De jonge Fernandez maakte het na 2 uur en 4 minuten af met een indrukwekkende lovegame. Osaka besloot het duel met een wilde afzwaaier met haar forehand.
"Ik wilde liever wat langer dan een uur op de baan staan en jullie nog een showtje geven", zei Fernandez na afloop. De tiener bereikte op een grand slam voor het eerst de vierde ronde, waarin ze het opneemt tegen een andere voormalig kampioene. Dan is de Duitse Angelique Kerber haar tegenstandster.
De 23-jarige Osaka, de nummer 3 van de wereld, won de US Open in 2018 en 2020. Ze heeft vier grandslamtitels op haar naam staan. De Japanse won begin dit jaar de Australian Open, maar is verder bezig aan een teleurstellend seizoen. Deze zomer werd ze ook op de Olympische Spelen in eigen land al in de derde ronde uitgeschakeld.
In de zomer zorgde Osaka voor de nodige ophef. Op Roland Garros verklaarde ze dat ze niet met de pers zou gaan praten omdat ze kampte met mentale problemen, waarna ze zich na het ontstane tumult besloot terug te trekken uit het toernooi. Aan Wimbledon deed ze niet mee.
Drie jaar geleden versloeg Osaka Serena Williams in de finale, vorig jaar was ze in de eindstrijd te sterk voor Viktoria Azarenka.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden