Titelhoudster Osaka in twee sets langs Colombiaanse in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Titelhoudster Naomi Osaka heeft zich zonder problemen verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig kampioene in Melbourne was in haar eerste partij met 6-3 6-3 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio.
Osaka nam in de Rod Laver Arena in rap tempo een voorsprong van 5-0 en leek af te stevenen op een zeer eenvoudige zege. Osorio kwam echter terug tot 5-3 en kreeg zelfs kansen om er ook 5-4 van te maken. Osaka werkte twee breakpoints weg en benutte haar eerste setpoint. In de tweede set brak de Japanse haar opponente twee keer en na 68 minuten maakte ze het af op de service van de nummer 50 van de wereld.
De 24-jarige Osaka wil na een seizoen dat overschaduwd werd door haar mediaboycot op Roland Garros en mentale problemen weer terugkeren aan de absolute top. Ze is afgezakt naar plek 14 op de wereldranglijst.
Gauff
Door haar lagere ranking kan Osaka in de vierde ronde al de als eerste geplaatste Ashleigh Barty treffen.
Op de openingsdag werd de 17-jarige Amerikaanse Cori Gauff uitgeschakeld. De nummer 18 van de plaatsingslijst verloor met 6-4 6-2 van de Chinese Wang Qiang, de mondiale nummer 110. Wang stond twee jaar geleden al eens bij de laatste zestien in Melbourne.
Sakkari
Gauff baarde in 2019 opzien door op Wimbledon bij haar debuut op een grand slam de vierde ronde te halen. Ze was toen slechts 15 jaar oud. Sindsdien verloor ze slechts één keer in de openingsronde van een grand slam, op de US Open van 2020.
In de eerste partij in de Rod Laver Arena stelde de als vijfde geplaatste Maria Sakkari wel een langer verblijf in Melbourne veilig. De Griekse, die vorig jaar nog in de eerste ronde verloor, moest zich wel flink inspannen om zich te ontdoen van de Duitse Tatjana Maria: 6-4 7-6 (2).
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
9 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
9 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
10 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
11 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
13 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
15 uur geleden