Titelhoudster Osaka in twee sets langs Colombiaanse in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Titelhoudster Naomi Osaka heeft zich zonder problemen verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig kampioene in Melbourne was in haar eerste partij met 6-3 6-3 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio.
Osaka nam in de Rod Laver Arena in rap tempo een voorsprong van 5-0 en leek af te stevenen op een zeer eenvoudige zege. Osorio kwam echter terug tot 5-3 en kreeg zelfs kansen om er ook 5-4 van te maken. Osaka werkte twee breakpoints weg en benutte haar eerste setpoint. In de tweede set brak de Japanse haar opponente twee keer en na 68 minuten maakte ze het af op de service van de nummer 50 van de wereld.
De 24-jarige Osaka wil na een seizoen dat overschaduwd werd door haar mediaboycot op Roland Garros en mentale problemen weer terugkeren aan de absolute top. Ze is afgezakt naar plek 14 op de wereldranglijst.
Gauff
Door haar lagere ranking kan Osaka in de vierde ronde al de als eerste geplaatste Ashleigh Barty treffen.
Op de openingsdag werd de 17-jarige Amerikaanse Cori Gauff uitgeschakeld. De nummer 18 van de plaatsingslijst verloor met 6-4 6-2 van de Chinese Wang Qiang, de mondiale nummer 110. Wang stond twee jaar geleden al eens bij de laatste zestien in Melbourne.
Sakkari
Gauff baarde in 2019 opzien door op Wimbledon bij haar debuut op een grand slam de vierde ronde te halen. Ze was toen slechts 15 jaar oud. Sindsdien verloor ze slechts één keer in de openingsronde van een grand slam, op de US Open van 2020.
In de eerste partij in de Rod Laver Arena stelde de als vijfde geplaatste Maria Sakkari wel een langer verblijf in Melbourne veilig. De Griekse, die vorig jaar nog in de eerste ronde verloor, moest zich wel flink inspannen om zich te ontdoen van de Duitse Tatjana Maria: 6-4 7-6 (2).
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
16 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
21 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geleden