Titelhoudster Osaka in twee sets langs Colombiaanse in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Titelhoudster Naomi Osaka heeft zich zonder problemen verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig kampioene in Melbourne was in haar eerste partij met 6-3 6-3 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio.
Osaka nam in de Rod Laver Arena in rap tempo een voorsprong van 5-0 en leek af te stevenen op een zeer eenvoudige zege. Osorio kwam echter terug tot 5-3 en kreeg zelfs kansen om er ook 5-4 van te maken. Osaka werkte twee breakpoints weg en benutte haar eerste setpoint. In de tweede set brak de Japanse haar opponente twee keer en na 68 minuten maakte ze het af op de service van de nummer 50 van de wereld.
De 24-jarige Osaka wil na een seizoen dat overschaduwd werd door haar mediaboycot op Roland Garros en mentale problemen weer terugkeren aan de absolute top. Ze is afgezakt naar plek 14 op de wereldranglijst.
Gauff
Door haar lagere ranking kan Osaka in de vierde ronde al de als eerste geplaatste Ashleigh Barty treffen.
Op de openingsdag werd de 17-jarige Amerikaanse Cori Gauff uitgeschakeld. De nummer 18 van de plaatsingslijst verloor met 6-4 6-2 van de Chinese Wang Qiang, de mondiale nummer 110. Wang stond twee jaar geleden al eens bij de laatste zestien in Melbourne.
Sakkari
Gauff baarde in 2019 opzien door op Wimbledon bij haar debuut op een grand slam de vierde ronde te halen. Ze was toen slechts 15 jaar oud. Sindsdien verloor ze slechts één keer in de openingsronde van een grand slam, op de US Open van 2020.
In de eerste partij in de Rod Laver Arena stelde de als vijfde geplaatste Maria Sakkari wel een langer verblijf in Melbourne veilig. De Griekse, die vorig jaar nog in de eerste ronde verloor, moest zich wel flink inspannen om zich te ontdoen van de Duitse Tatjana Maria: 6-4 7-6 (2).
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft op de US Open haar jacht op titelprolongatie voortgezet met een vlotte zege in de tweede ronde op de Russische qualifier Polina Jatsenko. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-1 6-1 van de nummer 160 van de wereldranglijst.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong (26) heeft op de US Open voor het eerst de tweede ronde bereikt. De Nederlandse nummer 100 van de wereld rekende in de eerste ronde af met de Italiaan Francesco Passaro (25), de mondiale nummer 207. Hij had daar vijf sets voor nodig: 2-6 6-2 4-6 6-3 6-2.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.
11 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
15 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
17 uur geleden