Titelhouder Verbij uitgeschakeld bij EK sprint door valpartij
HEERENVEEN (ANP) - Voor sprinter Kai Verbij was de strijd om de Europese schaatstitel na nog geen 100 meter in Heerenveen al voorbij. De tweevoudige kampioen ging op de 500 meter in het lege Thialf na een rommelige start op het rechte stuk onderuit. Hij bleef met de punt van zijn rechterschaats haken in het ijs. Daarmee was de rol van de kopman van Team Jumbo-Visma in het klassement meteen uitgespeeld.
De Rus Viktor Moesjtakov won de eerste manche met een tijd van 34,69 seconden, gevolgd door de Duitser Joel Dufter die met 34,79 een persoonlijk record neerzette. Nederlands sprintkampioen Hein Otterspeer eindigde als derde in 34,85.
Thomas Krol reed met 34,90 een persoonlijk record. De specialist op de middellange afstand eindigde daarmee op de vierde plek.
Coronavirus
De gevreesde Rus Pavel Koelizjnikov ontbreekt in het deelnemersveld. De wereldrecordhouder op de 500 en 1000 meter testte eind vorige maand positief op het coronavirus. Hij wordt later deze maand wel weer aan de start verwacht bij de twee wereldbekers in Thialf en bij de WK afstanden half februari, eveneens in Heerenveen.
De sprinters sluiten later op zaterdag de eerste schaatsdag in Thialf af met de eerste manche op de 1000 meter.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
9 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
12 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
13 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
16 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
16 uur geleden