Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Roest vergroot winstkansen bij WK allround

Titelhouder Roest vergroot winstkansen bij WK allround

HAMAR (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft bij de WK allround in Hamar zijn winstkansen vergroot. De titelverdediger zegevierde op de 1500 meter met een tijd van 1.44,41 minuten. Op zaterdag schreef hij ook al de 5000 meter op zijn naam.

Op de afsluitende 10.000 meter later op zondag verdedigt Roest een marge van 11,16 seconden op de Noor Sverre Lunde Pedersen, de nummer 2 van het klassement. De 27-jarige thuisrijder moest in de laatste rit met een tijd van 1.45,02 zijn meerdere erkennen in de Nederlandse klassementsleider.

Jan Blokhuijsen reed de vierde tijd (1.45,97). Hij bleef daardoor vierde in de algemene rangschikking, met een achterstand van ruim 6 seconden op de Japanner Seitaro Ichinohe, de nummer 3 van het klassement.

Opgelucht

Roest won in december in Kazachstan de enige wereldbekerrace op de 10.000 meter. Pedersen kwam op die afstand niet in actie. Hij ontbrak twee weken geleden bij de WK afstanden in Salt Lake City eveneens op de 10.000 meter. Roest eindigde in Utah uitgeput als achtste.

De tweevoudige wereldkampioen allround (2018 en 2019) maakte zaterdag na de eerste WK-dag een opgeluchte indruk. Op de 500 meter (zevende in 36,52) reed hij misschien nog iets te behoudend, maar op de 5000 meter sloeg hij hard toe (6.14,35). Roest was ruim 5 seconden sneller dan nummer 2 Pedersen. "Ja, ik voel me weer de oude", liet de blikvanger van Team Jumbo-Visma weten.

Twijfels

Tot aan de WK afstanden twee weken geleden in Salt Lake City was Roest vrijwel onverslaanbaar. In Utah was hij echter zichzelf niet. Hij kon niet goed omgaan met de specifieke omstandigheden op de hooglandbaan en keerde met lege handen en een hoofd vol twijfels terug naar huis. In de afgelopen weken deed hij in het vertrouwde Thialf echter nieuwe inspiratie op en mede daardoor geeft Roest in het Vikingskipet nu weer de toon aan.

Met ploeggenoot Sven Kramer hoeft hij op de tweede WK-dag geen rekening meer te houden. De negenvoudige kampioen meldde zich zaterdag af na teleurstellende races op de 500 meter (negentiende) en 5000 meter (negende). Door zijn privézorgen, vanwege een gezondheidsprobleem in de familie, kon hij niet vlammen in Hamar. 6 seconden op de Japanner Seitaro Ichinohe, de nummer 3 van het klassement.

Meer uit Sport

Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

34 minuten geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

8 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

10 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

11 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

11 uur geleden
Mas wint negende etappe in de Vuelta en blijft aan de leiding

ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.

13 uur geleden
Roeier Van der Bij verloor oma een week voor WK-goud met de acht

AMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.

13 uur geleden