Titelhouder Real Madrid in actie op eerste avond Champions League
PARIJS (ANP) - Titelhouder Real Madrid komt in actie op de eerste speelavond van het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse club, die vorig seizoen in de finale met 1-0 won van Liverpool, neemt het in Glasgow op tegen de Schotse kampioen Celtic.
Het op papier mooiste affiche is Paris Saint-Germain tegen Juventus. Bij de Italianen ontbreekt aanvaller Ángel Di María, die de afgelopen zeven jaar voor PSG speelde. De 34-jarige Argentijn nam eind vorig seizoen in tranen afscheid. Hij mist het weerzien met zijn oude club, omdat trainer Massimiliano Allegri geen risico met hem wil nemen. Di María is net terug van een blessure.
De groepsfase van de Champions League begint om 18.45 uur met de wedstrijden Dinamo Zagreb - Chelsea en Borussia Dortmund - FC Kopenhagen. De andere zes duels beginnen om 21.00 uur. In Spanje staan twee Nederlandse internationals tegenover elkaar: Karim Rekik (Sevilla) en Nathan Aké (Manchester City). Ajax begint woensdag aan de Champions League met een thuiswedstrijd tegen Rangers FC, de Schotse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst (aftrap 18.45 uur).
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
14 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
16 uur geleden