
Titelhouder Real Madrid in actie op eerste avond Champions League
PARIJS (ANP) - Titelhouder Real Madrid komt in actie op de eerste speelavond van het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse club, die vorig seizoen in de finale met 1-0 won van Liverpool, neemt het in Glasgow op tegen de Schotse kampioen Celtic.
Het op papier mooiste affiche is Paris Saint-Germain tegen Juventus. Bij de Italianen ontbreekt aanvaller Ángel Di María, die de afgelopen zeven jaar voor PSG speelde. De 34-jarige Argentijn nam eind vorig seizoen in tranen afscheid. Hij mist het weerzien met zijn oude club, omdat trainer Massimiliano Allegri geen risico met hem wil nemen. Di María is net terug van een blessure.
De groepsfase van de Champions League begint om 18.45 uur met de wedstrijden Dinamo Zagreb - Chelsea en Borussia Dortmund - FC Kopenhagen. De andere zes duels beginnen om 21.00 uur. In Spanje staan twee Nederlandse internationals tegenover elkaar: Karim Rekik (Sevilla) en Nathan Aké (Manchester City). Ajax begint woensdag aan de Champions League met een thuiswedstrijd tegen Rangers FC, de Schotse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst (aftrap 18.45 uur).
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
35 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
56 minuten geledenROME (ANP) - Lazio heeft in de strijd om de vierde plek in de Serie A ternauwernood een nederlaag tegen Juventus voorkomen. In het Stadio Olimpico in Rome eindigde de wedstrijd in 1-1.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer laatst van de Eredivisie won met 3-1 van sc Heerenveen en schoof een plaatsje naar boven op de ranglijst voorbij Almere City.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de strijd om de plaatsen in de Premier League die recht geven op het spelen van Champions League volgend seizoen. De ploeg van coach Pep Guardiola bleef bij het al gedegradeerde Southampton steken op 0-0.
3 uur geledenBREMEN (ANP) - RB Leipzig heeft naast een ticket voor de Champions League gegrepen. De ploeg van onder anderen Xavi Simons bleef bij Werder Bremen steken op een doelpuntloos gelijkspel (0-0) en kan daarmee nummer 4 SC Freiburg niet meer inhalen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben voor de vierde keer de KNVB-beker gewonnen. Ze waren in de finale te sterk voor PSV op Het Kasteel in Rotterdam (2-1).
5 uur geleden