Titelhouder Portugal laat langs Hongarije, Ronaldo pakt records
BOEDAPEST (ANP) - Portugal is met een ruime overwinning begonnen aan het EK. De openingswedstrijd tegen Hongarije in de zware poule F, met ook Frankrijk en Duitsland, leek in Boedapest in 0-0 te eindigen. In de eindfase kwam de slordige titelhouder alsnog drie keer tot scoren: 0-3. De treffers kwamen op naam van recordman Cristiano Ronaldo (twee) en Raphaël Guerreiro.
De Puskás Aréna was uitverkocht en gevuld met ruim 60.000 toeschouwers. Het stadion in Boedapest is de enige accommodatie die bij dit EK ondanks de coronapandemie vrijwel de maximale capaciteit mag benutten.
Het duel met Hongarije stond vooraf in het teken van Ronaldo. De Portugese vedette begon als eerste speler ooit aan zijn vijfde EK. Hij kon in zijn 22e EK-wedstrijd, ook een record, de topscorer van alle EK's worden. Ronaldo moest lang op zijn tiende treffer wachten, maar in de 87e minuut kon hij alsnog een strafschop benutten. Daarna maakte hij er ook nog 0-3 van.
Recordtreffer
Portugal viel voor de rust gretig aan, maar wist zich geen raad met de kansen. Naast Ronaldo faalde ook Diogo Jota in scoringspositie, mede door toedoen van de sterke doelman Péter Gulácsi. Hongarije kwam nauwelijks in de buurt van het Portugese strafschopgebied.
Na de pauze speelde Hongarije wat meer op de Portugese helft. De regerende kampioen bleef niettemin de betere ploeg. Keeper Gulácsi liet zich echter door een kopbal van verdediger Pepe (38) en een schot van Bruno Fernandes niet verrassen. Mede daardoor leek het 0-0 te blijven in het sfeervolle Puskás Aréna. In de laatste minuten ging het echter toch nog fout bij Hongarije. Eerst scoorde Guerreiro met het nodige geluk en kort daarna kon de 36-jarige Ronaldo zijn recordtreffer vieren en ook nog zijn elfde treffer op een EK.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
43 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
45 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
10 uur geleden