Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Portugal laat langs Hongarije, Ronaldo pakt records

Titelhouder Portugal laat langs Hongarije, Ronaldo pakt records

BOEDAPEST (ANP) - Portugal is met een ruime overwinning begonnen aan het EK. De openingswedstrijd tegen Hongarije in de zware poule F, met ook Frankrijk en Duitsland, leek in Boedapest in 0-0 te eindigen. In de eindfase kwam de slordige titelhouder alsnog drie keer tot scoren: 0-3. De treffers kwamen op naam van recordman Cristiano Ronaldo (twee) en Raphaël Guerreiro.

De Puskás Aréna was uitverkocht en gevuld met ruim 60.000 toeschouwers. Het stadion in Boedapest is de enige accommodatie die bij dit EK ondanks de coronapandemie vrijwel de maximale capaciteit mag benutten.

Het duel met Hongarije stond vooraf in het teken van Ronaldo. De Portugese vedette begon als eerste speler ooit aan zijn vijfde EK. Hij kon in zijn 22e EK-wedstrijd, ook een record, de topscorer van alle EK's worden. Ronaldo moest lang op zijn tiende treffer wachten, maar in de 87e minuut kon hij alsnog een strafschop benutten. Daarna maakte hij er ook nog 0-3 van.

Recordtreffer

Portugal viel voor de rust gretig aan, maar wist zich geen raad met de kansen. Naast Ronaldo faalde ook Diogo Jota in scoringspositie, mede door toedoen van de sterke doelman Péter Gulácsi. Hongarije kwam nauwelijks in de buurt van het Portugese strafschopgebied.

Na de pauze speelde Hongarije wat meer op de Portugese helft. De regerende kampioen bleef niettemin de betere ploeg. Keeper Gulácsi liet zich echter door een kopbal van verdediger Pepe (38) en een schot van Bruno Fernandes niet verrassen. Mede daardoor leek het 0-0 te blijven in het sfeervolle Puskás Aréna. In de laatste minuten ging het echter toch nog fout bij Hongarije. Eerst scoorde Guerreiro met het nodige geluk en kort daarna kon de 36-jarige Ronaldo zijn recordtreffer vieren en ook nog zijn elfde treffer op een EK.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

59 minuten geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

2 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

3 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

3 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

5 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

5 uur geleden