Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Portugal dankzij topscorer Ronaldo naar laatste 16

Titelhouder Portugal dankzij topscorer Ronaldo naar laatste 16

BOEDAPEST (ANP) - Portugal heeft zich vooral dankzij de onnavolgbare Cristiano Ronaldo geplaatst voor de achtste finales bij het EK. De titelverdediger speelde in Boedapest met 2-2 gelijk tegen wereldkampioen Frankrijk, dat vooraf al zeker was van plaatsing. Ronaldo kwam twee keer tot scoren. Vooral dankzij de grote vedette plaatste Portugal zich als één van de vier beste nummers drie voor de volgende ronde.

Frankrijk begon gemakzuchtig aan het duel. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps speelde in een laag tempo en leed ook nog eens veel balverlies. Portugal daarentegen maakte een gedreven indruk. Met name Renato Sanches ontpopte zich als een ware gangmaker.

Na ruim een kwartier was de eerste grote kans voor Kylian Mbappé. Doelman Rui Patricio keerde het schot van de sterspeler van Paris Saint-Germain bekwaam. Tien minuten later raakte de Franse keeper Hugo Lloris met zijn vuist middenvelder Danilo Pereira vol in het gelaat bij een poging een voorzet weg te stompen. De Spaanse arbiter Antonio Mateu Lahoz kende een strafschop toe, die door Ronaldo werd benut.

Frankrijk kwam in de extra tijd van de eerste helft op 1-1. Nelson Semedo gaf Mbappé een zet, waarna ook Karim Benzema mocht aanleggen van 11 meter. De spits van Real Madrid maakte geen fout: 1-1. Kort na de rust kwam hij op aangeven van Paul Pogba opnieuw tot scoren.

Na een uur benutte Ronaldo opnieuw een strafschop na een handsbal bij Jules Koundé. Het was zijn vijfde treffer bij dit EK en zijn 109e goal voor Portugal. Daarmee evenaarde hij het wereldrecord voor het aantal interlandgoals, dat met 109 treffers langdurig alleen in bezit was van de Iraniër Ali Daei. Doelman Patricio hield in de 67e minuut Pogba en Griezmann van scoren af, waarna beide ploegen in de slotfase genoegen namen met 2-2.

Meer uit Voetbal

Bekerfinale tussen vrouwen van FC Twente en PSV niet uitverkocht

ZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.

21 minuten geleden
Bosz laat zich niet afleiden en focust zich met PSV op topper

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.

1 uur geleden
Farioli voelt geen extra druk voor mogelijk kampioensduel Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."

1 uur geleden
Stengs terug bij Feyenoord voor duel met PSV, Ivanusec valt weg

ROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.

1 uur geleden
Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax. De linksbuiten heeft een blessure opgelopen op een training en mist de resterende duels met NEC, FC Groningen en FC Twente.

2 uur geleden
Trainer Alonso bevestigt vertrek bij Bayer Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso heeft zijn vertrek bij Bayer Leverkusen bevestigd. De Spaanse oefenmeester deed dat tijdens de persconferentie voor het competitieduel met Borussia Dortmund.

2 uur geleden
AZ en trainer Martens gaan langer met elkaar door

ALKMAAR (ANP) - Eredivisieclub AZ heeft het contract van trainer Maarten Martens opengebroken en verlengd tot de zomer van 2028. De Alkmaarders laten ook weten dat de overige stafleden langer blijven, onder wie assistenten Kenneth Goudmijn, Jan Sierksma en Robert Franssen.

3 uur geleden