Titelhouder Nadal doet niet mee aan US Open
NEW YORK (ANP) - Titelhouder Rafael Nadal doet later deze maand niet mee aan de US Open. De 34-jarige Spanjaard staat niet op de deelnemerslijst die dinsdag openbaar werd gemaakt.
"Na lang twijfelen heb ik besloten om niet deel te nemen aan de US Open. De situatie is wereldwijd erg complex. Het aantal coronagevallen neemt toe en het lijkt erop dat we het virus nog altijd niet onder controle hebben. Deze beslissing had ik nooit willen nemen, maar ik heb besloten mijn hart te volgen en niet te gaan reizen", lichtte Nadal zijn absentie toe.
Begin juni sprak Nadal al zijn twijfels uit over zijn deelname aan de US Open. "We hebben gewoon meer informatie nodig over hoe de situatie in New York over een paar maanden is. En over hoe het virus zich ontwikkelt, want we moeten niet vergeten dat New York een van de coronabrandhaarden van de wereld is", zei de nummer 2 van de wereld twee maanden geleden. Novak Djokovic, de aanvoerder van de wereldranglijst, doet wel mee.
Ook geen Federer
Eerder op de dag werd bekend dat het masterstoernooi van Madrid dit jaar geen doorgang vindt. Het toernooi van Madrid, gespeeld kort na de US Open, is een van de favoriete toernooien van Nadal, vijfvoudig winnaar in eigen land.
Behalve Nadal ontbreken ook de namen van top 10-spelers Roger Federer en Gaël Monfils op de lijst voor de US Open. Van de geblesseerde Federer was al duidelijk dat hij niet zou deelnemen. Andere opvallende afwezigen zijn Fabio Fognini en Stan Wawrinka, respectievelijk de nummer 11 en 17 van de wereld.
Kiki Bertens
Bij de vrouwen ontbreekt de naam van de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld. Kiki Bertens staat wel op de deelnemerslijst, maar wacht tot het laatste moment met haar keuze of ze afreist naar de Verenigde Staten. Ook zesvoudig US Open-kampioene Serena Williams schreef zich in.
De US Open begint op maandag 31 augustus.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
4 uur geleden