Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Griekspoor met moeite naar laatste vier in Rosmalen

Titelhouder Griekspoor met moeite naar laatste vier in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de halve finales van het grastoernooi van Rosmalen. De beste tennisser van Nederland verloor tegen de Australiër Aleksandar Vukic de eerste set, maar won uiteindelijk wel in drie sets: 4-6 6-3 7-6 (4). De partij duurde 2 uur en 3 minuten.

Na ruim 2 uur verdween een return van Vukic net buiten de lijnen, tot grote opluchting van de Noord-Hollander. Griekspoor won 101 punten, Vukic won er 96.

Griekspoor begon niet overtuigend aan de wedstrijd, maar wist toch tot 4-4 gelijke tred te houden. In de negende game leverde hij zijn servicegame in met een dubbele fout, waarna Vukic de set overtuigend binnenhaalde.

Frustraties

In de tweede set toonde Griekspoor, die meermaals zijn frustraties uitte over in zijn ogen foute calls van het automatische 'linecallingsysteem', meer vechtlust en ging hij aanvallender spelen. Hij zocht contact met het publiek en bij 3-2 wist hij voor het eerst een break te forceren. Bij 5-3 verzilverde hij niet veel later zijn derde setpunt.

In de beslissende set was het spannend en vielen er geen breaks. Griekspoor werkte bij een 3-2-achterstand drie breakpoints weg, maar Vukic toonde zich ondanks die gemiste kansen mentaal sterk. Griekspoor miste op zijn beurt op zowel 4-4 als 5-5 kansen op een break, maar hij won zijn eigen servicegames overtuigend: bij 5-4 en 6-5 stond hij beide keren geen punt af op zijn opslag.

Knokken

In de tiebreak die volgde, kwam Griekspoor meteen met 3-0 voor en het werd 5-1, maar Vukic kwam terug tot 5-4. Met twee sterke punten, een forehand en een service, haalde Griekspoor de zege binnen. "Ik heb voor ieder punt moeten knokken, maar dat past in deze week", zei hij na afloop op de baan.

Zaterdag neemt de als zesde geplaatste Griekspoor het bij de laatste vier op tegen de Amerikaan Sebastian Korda, die eerder op de dag zijn landgenoot Tommy Paul versloeg.

Gijs Brouwer

Griekspoor (27) is de titelhouder in Rosmalen. Vorig jaar veroverde de nummer 23 van de wereld op het Autotron de tweede titel uit zijn loopbaan.

Later op vrijdag komt Gijs Brouwer nog in actie in de kwartfinales. Hij treft de Fransman Ugo Humbert.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

6 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

8 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

11 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

11 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

12 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

14 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

16 uur geleden