Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Griekspoor met moeite naar laatste vier in Rosmalen

Titelhouder Griekspoor met moeite naar laatste vier in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de halve finales van het grastoernooi van Rosmalen. De beste tennisser van Nederland verloor tegen de Australiër Aleksandar Vukic de eerste set, maar won uiteindelijk wel in drie sets: 4-6 6-3 7-6 (4). De partij duurde 2 uur en 3 minuten.

Na ruim 2 uur verdween een return van Vukic net buiten de lijnen, tot grote opluchting van de Noord-Hollander. Griekspoor won 101 punten, Vukic won er 96.

Griekspoor begon niet overtuigend aan de wedstrijd, maar wist toch tot 4-4 gelijke tred te houden. In de negende game leverde hij zijn servicegame in met een dubbele fout, waarna Vukic de set overtuigend binnenhaalde.

Frustraties

In de tweede set toonde Griekspoor, die meermaals zijn frustraties uitte over in zijn ogen foute calls van het automatische 'linecallingsysteem', meer vechtlust en ging hij aanvallender spelen. Hij zocht contact met het publiek en bij 3-2 wist hij voor het eerst een break te forceren. Bij 5-3 verzilverde hij niet veel later zijn derde setpunt.

In de beslissende set was het spannend en vielen er geen breaks. Griekspoor werkte bij een 3-2-achterstand drie breakpoints weg, maar Vukic toonde zich ondanks die gemiste kansen mentaal sterk. Griekspoor miste op zijn beurt op zowel 4-4 als 5-5 kansen op een break, maar hij won zijn eigen servicegames overtuigend: bij 5-4 en 6-5 stond hij beide keren geen punt af op zijn opslag.

Knokken

In de tiebreak die volgde, kwam Griekspoor meteen met 3-0 voor en het werd 5-1, maar Vukic kwam terug tot 5-4. Met twee sterke punten, een forehand en een service, haalde Griekspoor de zege binnen. "Ik heb voor ieder punt moeten knokken, maar dat past in deze week", zei hij na afloop op de baan.

Zaterdag neemt de als zesde geplaatste Griekspoor het bij de laatste vier op tegen de Amerikaan Sebastian Korda, die eerder op de dag zijn landgenoot Tommy Paul versloeg.

Gijs Brouwer

Griekspoor (27) is de titelhouder in Rosmalen. Vorig jaar veroverde de nummer 23 van de wereld op het Autotron de tweede titel uit zijn loopbaan.

Later op vrijdag komt Gijs Brouwer nog in actie in de kwartfinales. Hij treft de Fransman Ugo Humbert.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

14 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

16 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

16 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

19 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

19 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

21 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

23 uur geleden