Titelhouder Griekspoor met moeite naar laatste vier in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich met moeite verzekerd van een plek in de halve finales van het grastoernooi van Rosmalen. De beste tennisser van Nederland verloor tegen de Australiƫr Aleksandar Vukic de eerste set, maar won uiteindelijk wel in drie sets: 4-6 6-3 7-6 (4). De partij duurde 2 uur en 3 minuten.
Na ruim 2 uur verdween een return van Vukic net buiten de lijnen, tot grote opluchting van de Noord-Hollander. Griekspoor won 101 punten, Vukic won er 96.
Griekspoor begon niet overtuigend aan de wedstrijd, maar wist toch tot 4-4 gelijke tred te houden. In de negende game leverde hij zijn servicegame in met een dubbele fout, waarna Vukic de set overtuigend binnenhaalde.
Frustraties
In de tweede set toonde Griekspoor, die meermaals zijn frustraties uitte over in zijn ogen foute calls van het automatische 'linecallingsysteem', meer vechtlust en ging hij aanvallender spelen. Hij zocht contact met het publiek en bij 3-2 wist hij voor het eerst een break te forceren. Bij 5-3 verzilverde hij niet veel later zijn derde setpunt.
In de beslissende set was het spannend en vielen er geen breaks. Griekspoor werkte bij een 3-2-achterstand drie breakpoints weg, maar Vukic toonde zich ondanks die gemiste kansen mentaal sterk. Griekspoor miste op zijn beurt op zowel 4-4 als 5-5 kansen op een break, maar hij won zijn eigen servicegames overtuigend: bij 5-4 en 6-5 stond hij beide keren geen punt af op zijn opslag.
Knokken
In de tiebreak die volgde, kwam Griekspoor meteen met 3-0 voor en het werd 5-1, maar Vukic kwam terug tot 5-4. Met twee sterke punten, een forehand en een service, haalde Griekspoor de zege binnen. "Ik heb voor ieder punt moeten knokken, maar dat past in deze week", zei hij na afloop op de baan.
Zaterdag neemt de als zesde geplaatste Griekspoor het bij de laatste vier op tegen de Amerikaan Sebastian Korda, die eerder op de dag zijn landgenoot Tommy Paul versloeg.
Gijs Brouwer
Griekspoor (27) is de titelhouder in Rosmalen. Vorig jaar veroverde de nummer 23 van de wereld op het Autotron de tweede titel uit zijn loopbaan.
Later op vrijdag komt Gijs Brouwer nog in actie in de kwartfinales. Hij treft de Fransman Ugo Humbert.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
18 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italiƫ.
18 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
18 uur geleden