Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Evenepoel juicht drie Belgische kopmannen op WK toe

Titelhouder Evenepoel juicht drie Belgische kopmannen op WK toe

GLASGOW (ANP/BELGA) - Remco Evenepoel juicht het toe dat hij het kopmanschap zondag tijdens de wegwedstrijd op de WK wielrennen deelt met Wout van Aert en Jasper Philipsen. De 23 jaar oude Evenepoel verdedigt in Glasgow zijn wereldtitel.

"We hebben drie kaarten om mee te spelen en moeten daarvan profiteren. We moeten blij zijn met alle drie de kopmannen, want de meeste ploegen hebben niet zoveel mogelijkheden. Het geeft motivatie en kracht om er samen voor te gaan. We weten van elkaar wat we kunnen. We kunnen alle drie een lange afstand aan en kunnen ook allemaal aanvallen", zei Evenepoel twee dagen voor de koers.

"Het hele jaar door rijden we tegen elkaar. Met elkaar is het natuurlijk makkelijker om te winnen. Ik zie geen enkel probleem met verschillende kopmannen. Vorig jaar is het met twee kopmannen gelukt. Dat kan hier ook. Als ik uitgeschakeld word, kunnen mijn twee kompanen daarvan profiteren. We willen winnen en het maakt voor mij niet uit hoe we dat doen. Een centimeter aan de meet is genoeg."

'Als je de Belgen klopt'

De Belgen worden met hun sterke ploeg beschouwd als belangrijke kanshebbers voor de titel. "Denken de anderen dat wij topfavoriet zijn?", glimlachte Evenepoel. "Ik mag het hopen. We hebben gewoon een indrukwekkende ploeg. Wout is altijd enorm sterk, Jasper won zoveel etappes in de Tour. Ook de jongens in dienst zijn heel sterk. Ik zou ook bang zijn als ik bij een ander land zou rijden. Als je de Belgen klopt, heb je veel kans om de koers te winnen."

Evenepoel was vorig jaar de beste in het Australische Wollongong.

Meer uit Sport

Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

18 minuten geleden
Italiaanse skiër Franzoni de beste in Hahnenkammrennen

KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.

18 minuten geleden
Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

2 uur geleden
Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

2 uur geleden
Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

4 uur geleden
Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

6 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

6 uur geleden