Titelhouder Evenepoel juicht drie Belgische kopmannen op WK toe
GLASGOW (ANP/BELGA) - Remco Evenepoel juicht het toe dat hij het kopmanschap zondag tijdens de wegwedstrijd op de WK wielrennen deelt met Wout van Aert en Jasper Philipsen. De 23 jaar oude Evenepoel verdedigt in Glasgow zijn wereldtitel.
"We hebben drie kaarten om mee te spelen en moeten daarvan profiteren. We moeten blij zijn met alle drie de kopmannen, want de meeste ploegen hebben niet zoveel mogelijkheden. Het geeft motivatie en kracht om er samen voor te gaan. We weten van elkaar wat we kunnen. We kunnen alle drie een lange afstand aan en kunnen ook allemaal aanvallen", zei Evenepoel twee dagen voor de koers.
"Het hele jaar door rijden we tegen elkaar. Met elkaar is het natuurlijk makkelijker om te winnen. Ik zie geen enkel probleem met verschillende kopmannen. Vorig jaar is het met twee kopmannen gelukt. Dat kan hier ook. Als ik uitgeschakeld word, kunnen mijn twee kompanen daarvan profiteren. We willen winnen en het maakt voor mij niet uit hoe we dat doen. Een centimeter aan de meet is genoeg."
'Als je de Belgen klopt'
De Belgen worden met hun sterke ploeg beschouwd als belangrijke kanshebbers voor de titel. "Denken de anderen dat wij topfavoriet zijn?", glimlachte Evenepoel. "Ik mag het hopen. We hebben gewoon een indrukwekkende ploeg. Wout is altijd enorm sterk, Jasper won zoveel etappes in de Tour. Ook de jongens in dienst zijn heel sterk. Ik zou ook bang zijn als ik bij een ander land zou rijden. Als je de Belgen klopt, heb je veel kans om de koers te winnen."
Evenepoel was vorig jaar de beste in het Australische Wollongong.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
13 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
13 uur geleden