Titelhouder Bayern München opent met royale zege op Atlético
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is voortvarend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Champions League. De titelverdediger versloeg op eigen veld het kwetsbare Atlético Madrid met 4-0. De treffers kwamen op naam van Kingsley Coman (twee), Leon Goretzka en Corentin Tolisso.
Coman opende in de 28e minuut op fraaie wijze de score. De Franse aanvaller nam uit een splijtende pass van Joshua Kimmich de bal met links aan en schoot met rechts raak, 1-0. Kimmich was in de aanloop naar het duel met Atlético voor de tweede keer vader geworden. "We zijn allemaal blij dat de baby op het juiste moment is gekomen", liet trainer Hansi Flick vooraf veelbetekenend weten.
Nog voor de rust verdubbelde Goretzka de marge. Hij knalde diagonaal raak uit een pass van Coman (2-0). Na ruim een uur zorgde Tolisso voor 3-0 met een daverend afstandsschot. Kort daarna scoorde opnieuw Coman met een doeltreffende solo (4-0). Bij Bayern bleef Joshua Zirkzee op de bank.
Lange tijd bestond er onzekerheid of het duel kon doorgaan. International Serge Gnabry werd dinsdag positief bevonden op het coronavirus waarna de vrees bestond dat er meer spelers en stafleden van Bayern München besmet waren geraakt. Alle testen vielen woensdag echter negatief uit waarna de lokale autoriteiten toestemming gaven om de wedstrijd te spelen. Gnabry is de eerste speler bij Bayern die positief heeft getest op het longvirus.
Eerder op de avond eindigde het duel tussen Red Bull Salzburg en Lokomotiv Moskou in 2-2. Een kwartier voor tijd zorgde Vitali Lisakovitsj namens de bezoekers in Oostenrijk voor de eindstand. De Nederlandse arbiter Serdar Gözübüyük deelde in het duel twee gele kaarten uit.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
3 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
10 uur geleden