Titelhouder Bayern München opent met royale zege op Atlético
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is voortvarend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Champions League. De titelverdediger versloeg op eigen veld het kwetsbare Atlético Madrid met 4-0. De treffers kwamen op naam van Kingsley Coman (twee), Leon Goretzka en Corentin Tolisso.
Coman opende in de 28e minuut op fraaie wijze de score. De Franse aanvaller nam uit een splijtende pass van Joshua Kimmich de bal met links aan en schoot met rechts raak, 1-0. Kimmich was in de aanloop naar het duel met Atlético voor de tweede keer vader geworden. "We zijn allemaal blij dat de baby op het juiste moment is gekomen", liet trainer Hansi Flick vooraf veelbetekenend weten.
Nog voor de rust verdubbelde Goretzka de marge. Hij knalde diagonaal raak uit een pass van Coman (2-0). Na ruim een uur zorgde Tolisso voor 3-0 met een daverend afstandsschot. Kort daarna scoorde opnieuw Coman met een doeltreffende solo (4-0). Bij Bayern bleef Joshua Zirkzee op de bank.
Lange tijd bestond er onzekerheid of het duel kon doorgaan. International Serge Gnabry werd dinsdag positief bevonden op het coronavirus waarna de vrees bestond dat er meer spelers en stafleden van Bayern München besmet waren geraakt. Alle testen vielen woensdag echter negatief uit waarna de lokale autoriteiten toestemming gaven om de wedstrijd te spelen. Gnabry is de eerste speler bij Bayern die positief heeft getest op het longvirus.
Eerder op de avond eindigde het duel tussen Red Bull Salzburg en Lokomotiv Moskou in 2-2. Een kwartier voor tijd zorgde Vitali Lisakovitsj namens de bezoekers in Oostenrijk voor de eindstand. De Nederlandse arbiter Serdar Gözübüyük deelde in het duel twee gele kaarten uit.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
8 uur geleden