Titelhouder Bayern München opent met royale zege op Atlético
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is voortvarend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Champions League. De titelverdediger versloeg op eigen veld het kwetsbare Atlético Madrid met 4-0. De treffers kwamen op naam van Kingsley Coman (twee), Leon Goretzka en Corentin Tolisso.
Coman opende in de 28e minuut op fraaie wijze de score. De Franse aanvaller nam uit een splijtende pass van Joshua Kimmich de bal met links aan en schoot met rechts raak, 1-0. Kimmich was in de aanloop naar het duel met Atlético voor de tweede keer vader geworden. "We zijn allemaal blij dat de baby op het juiste moment is gekomen", liet trainer Hansi Flick vooraf veelbetekenend weten.
Nog voor de rust verdubbelde Goretzka de marge. Hij knalde diagonaal raak uit een pass van Coman (2-0). Na ruim een uur zorgde Tolisso voor 3-0 met een daverend afstandsschot. Kort daarna scoorde opnieuw Coman met een doeltreffende solo (4-0). Bij Bayern bleef Joshua Zirkzee op de bank.
Lange tijd bestond er onzekerheid of het duel kon doorgaan. International Serge Gnabry werd dinsdag positief bevonden op het coronavirus waarna de vrees bestond dat er meer spelers en stafleden van Bayern München besmet waren geraakt. Alle testen vielen woensdag echter negatief uit waarna de lokale autoriteiten toestemming gaven om de wedstrijd te spelen. Gnabry is de eerste speler bij Bayern die positief heeft getest op het longvirus.
Eerder op de avond eindigde het duel tussen Red Bull Salzburg en Lokomotiv Moskou in 2-2. Een kwartier voor tijd zorgde Vitali Lisakovitsj namens de bezoekers in Oostenrijk voor de eindstand. De Nederlandse arbiter Serdar Gözübüyük deelde in het duel twee gele kaarten uit.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
5 uur geleden