Titelhouder Bayern München opent met royale zege op Atlético
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is voortvarend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Champions League. De titelverdediger versloeg op eigen veld het kwetsbare Atlético Madrid met 4-0. De treffers kwamen op naam van Kingsley Coman (twee), Leon Goretzka en Corentin Tolisso.
Coman opende in de 28e minuut op fraaie wijze de score. De Franse aanvaller nam uit een splijtende pass van Joshua Kimmich de bal met links aan en schoot met rechts raak, 1-0. Kimmich was in de aanloop naar het duel met Atlético voor de tweede keer vader geworden. "We zijn allemaal blij dat de baby op het juiste moment is gekomen", liet trainer Hansi Flick vooraf veelbetekenend weten.
Nog voor de rust verdubbelde Goretzka de marge. Hij knalde diagonaal raak uit een pass van Coman (2-0). Na ruim een uur zorgde Tolisso voor 3-0 met een daverend afstandsschot. Kort daarna scoorde opnieuw Coman met een doeltreffende solo (4-0). Bij Bayern bleef Joshua Zirkzee op de bank.
Lange tijd bestond er onzekerheid of het duel kon doorgaan. International Serge Gnabry werd dinsdag positief bevonden op het coronavirus waarna de vrees bestond dat er meer spelers en stafleden van Bayern München besmet waren geraakt. Alle testen vielen woensdag echter negatief uit waarna de lokale autoriteiten toestemming gaven om de wedstrijd te spelen. Gnabry is de eerste speler bij Bayern die positief heeft getest op het longvirus.
Eerder op de avond eindigde het duel tussen Red Bull Salzburg en Lokomotiv Moskou in 2-2. Een kwartier voor tijd zorgde Vitali Lisakovitsj namens de bezoekers in Oostenrijk voor de eindstand. De Nederlandse arbiter Serdar Gözübüyük deelde in het duel twee gele kaarten uit.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
4 uur geleden