Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelhouder Bayern München in Rome veel te sterk voor Lazio

Titelhouder Bayern München in Rome veel te sterk voor Lazio

ROME (ANP) - Bayern München heeft in de achtste finales van de Champions League flink uitgehaald bij Lazio. De Duitse favoriet zegevierde in Rome met 4-1. Bij de rust leidde de titelhouder al met 3-0 dankzij treffers van Robert Lewandowski, Jamal Musiala en Leroy Sané. Na de pauze kwamen Francesco Acerbi (eigen doel) en Joaquin Correa, namens Lazio, tot scoren.

Bayern kon een overwinning goed gebruiken. In de Bundesliga speelde de koploper eerst gelijk tegen Arminia Bielefeld (3-3) en daarna ging de uitwedstrijd zaterdag tegen Eintracht Frankfurt verloren (2-1).

Van Lazio, met verdediger Wesley Hoedt in de 53e minuut als invaller, had Bayern echter weinig te duchten. De nummer 6 van de Serie A gaf veel te veel ruimte weg en grossierde ook nog eens in persoonlijke fouten. Daardoor is de return op 17 maart in Duitsland niet veel meer dan een formaliteit.

Bayern miste in Rome een groot aantal selectiespelers, deels door blessures en deels door een uitbraak van het coronavirus. Coach Hansi Flick had vanwege de personele problemen slechts zes reserves in het Stadio Olimpico tot zijn beschikking.

De golf van besmettingen was voor de clubleiding aanleiding om het coronaprotocol danig aan te scherpen. Sportdirecteur Hasan Salihamidzic kondigde voor het begin van de wedstrijd een drastische beperking van het aantal contacten buiten de club aan en een flinke verhoging van het aantal coronatests voor spelers en begeleiding.

Lewandowski strafte in Rome al in de 9e minuut een knullige terugspeelbal van Mateo Musacchio af. De Argentijn kon na een half uur gaan douchen. Toen leidde Bayern al met 2-0 dankzij een fraaie schuiver in de verre hoek van Musiala. Met 17 jaar en 363 dagen werd hij de jongste doelpuntenmaker van Bayern in de Champions League. Sané sloeg in de 42e minuut toe na een moeizame redding van doelman José Manuel Reina.

Na de rust bleef Lazio knoeiwerk afleveren. Uit een voorzet van Sané tikte Acerbi de bal in eigen doel. Correa zorgde daarna nog wel voor 1-4, maar daar bleef het bij.

Meer uit Voetbal

KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

8 minuten geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

43 minuten geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

1 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

9 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

12 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

12 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

13 uur geleden