Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelfavoriete Swiatek heeft drie sets nodig tegen Chinese tiener

Titelfavoriete Swiatek heeft drie sets nodig tegen Chinese tiener

PARIJS (ANP) - Titelfavoriete Iga Swiatek heeft zich met de nodige moeite bij de laatste acht geschaard op Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Chinese tiener Zheng Qinwen (19), de mondiale nummer 74: 6-7 (5) 6-0 6-2.

De 20-jarige Swiatek, die in de openingsset liefst vijf setpunten onbenut liet, verloor voor na negen duels op rij zonder setverlies weer eens een set. Na het verlies van de tiebreak verhoogde ze echter haar niveau en ze gunde de jonge Aziatische alleen in de beginfase van de derde set nog twee games.

Zheng liet zich halverwege de tweede set behandelen aan een bovenbeenblessure en maakte naar mate de wedstrijd vorderde steeds meer fouten. Na het kansloze verlies van de tweede set verwijderde ze gefrustreerd het verband van haar been.

"Ze speelt geweldig tennis en ik was wel verbaasd. Ik ben blij dat ik me kon terugknokken na die vrij frustrerende eerste set en nog in het toernooi zit", aldus de Poolse, die nu 32 duels op rij heeft gewonnen.

Swiatek neemt het woensdag bij de laatste acht op tegen de Amerikaanse Jessica Pegula, die zich in drie sets langs de Roemeense Irina Begu sloeg: 4-6 6-2 6-3.

Meer uit Sport

Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

12 minuten geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

2 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

5 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

6 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

10 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

19 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

20 uur geleden