Titelfavoriete Swiatek heeft drie sets nodig tegen Chinese tiener
PARIJS (ANP) - Titelfavoriete Iga Swiatek heeft zich met de nodige moeite bij de laatste acht geschaard op Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Chinese tiener Zheng Qinwen (19), de mondiale nummer 74: 6-7 (5) 6-0 6-2.
De 20-jarige Swiatek, die in de openingsset liefst vijf setpunten onbenut liet, verloor voor na negen duels op rij zonder setverlies weer eens een set. Na het verlies van de tiebreak verhoogde ze echter haar niveau en ze gunde de jonge Aziatische alleen in de beginfase van de derde set nog twee games.
Zheng liet zich halverwege de tweede set behandelen aan een bovenbeenblessure en maakte naar mate de wedstrijd vorderde steeds meer fouten. Na het kansloze verlies van de tweede set verwijderde ze gefrustreerd het verband van haar been.
"Ze speelt geweldig tennis en ik was wel verbaasd. Ik ben blij dat ik me kon terugknokken na die vrij frustrerende eerste set en nog in het toernooi zit", aldus de Poolse, die nu 32 duels op rij heeft gewonnen.
Swiatek neemt het woensdag bij de laatste acht op tegen de Amerikaanse Jessica Pegula, die zich in drie sets langs de Roemeense Irina Begu sloeg: 4-6 6-2 6-3.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
17 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
18 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden