Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titelfavoriete Swiatek heeft drie sets nodig tegen Chinese tiener

Titelfavoriete Swiatek heeft drie sets nodig tegen Chinese tiener

PARIJS (ANP) - Titelfavoriete Iga Swiatek heeft zich met de nodige moeite bij de laatste acht geschaard op Roland Garros. De Poolse nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Chinese tiener Zheng Qinwen (19), de mondiale nummer 74: 6-7 (5) 6-0 6-2.

De 20-jarige Swiatek, die in de openingsset liefst vijf setpunten onbenut liet, verloor voor na negen duels op rij zonder setverlies weer eens een set. Na het verlies van de tiebreak verhoogde ze echter haar niveau en ze gunde de jonge Aziatische alleen in de beginfase van de derde set nog twee games.

Zheng liet zich halverwege de tweede set behandelen aan een bovenbeenblessure en maakte naar mate de wedstrijd vorderde steeds meer fouten. Na het kansloze verlies van de tweede set verwijderde ze gefrustreerd het verband van haar been.

"Ze speelt geweldig tennis en ik was wel verbaasd. Ik ben blij dat ik me kon terugknokken na die vrij frustrerende eerste set en nog in het toernooi zit", aldus de Poolse, die nu 32 duels op rij heeft gewonnen.

Swiatek neemt het woensdag bij de laatste acht op tegen de Amerikaanse Jessica Pegula, die zich in drie sets langs de Roemeense Irina Begu sloeg: 4-6 6-2 6-3.

Meer uit Sport

Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

33 minuten geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

7 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

9 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

11 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

14 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

15 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

17 uur geleden