Titelfavoriet Brazilië treft Zuid-Korea in achtste finales WK
DOHA (ANP) - Titelfavoriet Brazilië wil zich maandag bij het WK voetbal voor de kwartfinales plaatsen. De vijfvoudig kampioen speelt om 20.00 uur Nederlandse tijd in Doha tegen Zuid-Korea.
Brazilië, dat in 2002 voor het laatst de wereldtitel won, was na twee groepsduels al zeker van een plek in de achtste finales en speelde daarom tegen Kameroen (1-0 verlies) niet in de sterkste formatie. Zuid-Korea plaatste zich in groep H ternauwernood door in blessuretijd te winnen van het al gekwalificeerde Portugal (2-1). Dat ging ten koste van Uruguay.
Eerder op de dag, om 16.00 uur, is het de beurt aan Japan en Kroatië. Japan stuntte in de poulefase door zowel van Duitsland (2-1) als Spanje (ook 2-1) te winnen. Kroatië had in het laatste pouleduel met België genoeg aan een gelijkspel (0-0) om door te gaan.
Het Nederlands elftal geniet maandag van een rustdag. De selectie van bondscoach Louis van Gaal hervat dinsdag met een training de voorbereiding op de kwartfinale van vrijdag tegen Argentinië.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden