Titelfavoriet Brazilië treft Zuid-Korea in achtste finales WK
DOHA (ANP) - Titelfavoriet Brazilië wil zich maandag bij het WK voetbal voor de kwartfinales plaatsen. De vijfvoudig kampioen speelt om 20.00 uur Nederlandse tijd in Doha tegen Zuid-Korea.
Brazilië, dat in 2002 voor het laatst de wereldtitel won, was na twee groepsduels al zeker van een plek in de achtste finales en speelde daarom tegen Kameroen (1-0 verlies) niet in de sterkste formatie. Zuid-Korea plaatste zich in groep H ternauwernood door in blessuretijd te winnen van het al gekwalificeerde Portugal (2-1). Dat ging ten koste van Uruguay.
Eerder op de dag, om 16.00 uur, is het de beurt aan Japan en Kroatië. Japan stuntte in de poulefase door zowel van Duitsland (2-1) als Spanje (ook 2-1) te winnen. Kroatië had in het laatste pouleduel met België genoeg aan een gelijkspel (0-0) om door te gaan.
Het Nederlands elftal geniet maandag van een rustdag. De selectie van bondscoach Louis van Gaal hervat dinsdag met een training de voorbereiding op de kwartfinale van vrijdag tegen Argentinië.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
3 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
4 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
12 uur geleden