
Titel Sportploeg van het Jaar naar 3x3-basketballers
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het Sportgala op Papendal uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar. Dimeo van der Horst, Arvin Slagter, Worthy de Jong en Jan Driessen pakten in Parijs afgelopen zomer olympisch goud door in een spannende finale gastland Frankrijk te verslaan.
Het was pas de tweede keer dat 3x3-basketbal op het olympisch programma stond. De 36-jarige De Jong werd de held van de ploeg door eerst met een treffer twee seconden voor tijd een verlenging af te dwingen (16-16) en niet veel later met een 'tweepunter' het duel te beslissen.
De 3x3-basketballers hadden in de verkiezing concurrentie van de atleten uit de gemengde estafette 4x400 meter en de baanwielrenners van de teamsprint.
Parasportploeg van het Jaar
De rolstoelbasketbalsters werden gehuldigd als Parasportploeg van het Jaar. Het was het tweede jaar op rij dat de olympisch kampioen van 2024 in Parijs de prijs in ontvangst mocht nemen.
In de olympische finale was de ploeg na een moeizame start duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten: 63-49. Met die zege prolongeerde de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden de drie jaar ervoor in Tokio veroverde titel. Sinds een nederlaag tegen China in de groepsfase van die Paralympics verloor de ploeg geen enkel duel meer. Die reeks leverde onder meer twee Europese titels (2021, 2023) en de wereldtitel (2022) op.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
2 uur geledenEUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
4 uur geledenEUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australiƫ in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.
6 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
9 uur geleden