Titel Sportploeg van het Jaar naar 3x3-basketballers
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het Sportgala op Papendal uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar. Dimeo van der Horst, Arvin Slagter, Worthy de Jong en Jan Driessen pakten in Parijs afgelopen zomer olympisch goud door in een spannende finale gastland Frankrijk te verslaan.
Het was pas de tweede keer dat 3x3-basketbal op het olympisch programma stond. De 36-jarige De Jong werd de held van de ploeg door eerst met een treffer twee seconden voor tijd een verlenging af te dwingen (16-16) en niet veel later met een 'tweepunter' het duel te beslissen.
De 3x3-basketballers hadden in de verkiezing concurrentie van de atleten uit de gemengde estafette 4x400 meter en de baanwielrenners van de teamsprint.
Parasportploeg van het Jaar
De rolstoelbasketbalsters werden gehuldigd als Parasportploeg van het Jaar. Het was het tweede jaar op rij dat de olympisch kampioen van 2024 in Parijs de prijs in ontvangst mocht nemen.
In de olympische finale was de ploeg na een moeizame start duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten: 63-49. Met die zege prolongeerde de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden de drie jaar ervoor in Tokio veroverde titel. Sinds een nederlaag tegen China in de groepsfase van die Paralympics verloor de ploeg geen enkel duel meer. Die reeks leverde onder meer twee Europese titels (2021, 2023) en de wereldtitel (2022) op.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
10 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
13 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
15 uur geleden