Titel Sportploeg van het Jaar naar 3x3-basketballers
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het Sportgala op Papendal uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar. Dimeo van der Horst, Arvin Slagter, Worthy de Jong en Jan Driessen pakten in Parijs afgelopen zomer olympisch goud door in een spannende finale gastland Frankrijk te verslaan.
Het was pas de tweede keer dat 3x3-basketbal op het olympisch programma stond. De 36-jarige De Jong werd de held van de ploeg door eerst met een treffer twee seconden voor tijd een verlenging af te dwingen (16-16) en niet veel later met een 'tweepunter' het duel te beslissen.
De 3x3-basketballers hadden in de verkiezing concurrentie van de atleten uit de gemengde estafette 4x400 meter en de baanwielrenners van de teamsprint.
Parasportploeg van het Jaar
De rolstoelbasketbalsters werden gehuldigd als Parasportploeg van het Jaar. Het was het tweede jaar op rij dat de olympisch kampioen van 2024 in Parijs de prijs in ontvangst mocht nemen.
In de olympische finale was de ploeg na een moeizame start duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten: 63-49. Met die zege prolongeerde de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden de drie jaar ervoor in Tokio veroverde titel. Sinds een nederlaag tegen China in de groepsfase van die Paralympics verloor de ploeg geen enkel duel meer. Die reeks leverde onder meer twee Europese titels (2021, 2023) en de wereldtitel (2022) op.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
8 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
10 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
13 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
14 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
14 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
18 uur geleden