Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Titel Sportploeg van het Jaar naar 3x3-basketballers

Titel Sportploeg van het Jaar naar 3x3-basketballers

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het Sportgala op Papendal uitgeroepen tot Sportploeg van het Jaar. Dimeo van der Horst, Arvin Slagter, Worthy de Jong en Jan Driessen pakten in Parijs afgelopen zomer olympisch goud door in een spannende finale gastland Frankrijk te verslaan.

Het was pas de tweede keer dat 3x3-basketbal op het olympisch programma stond. De 36-jarige De Jong werd de held van de ploeg door eerst met een treffer twee seconden voor tijd een verlenging af te dwingen (16-16) en niet veel later met een 'tweepunter' het duel te beslissen.

De 3x3-basketballers hadden in de verkiezing concurrentie van de atleten uit de gemengde estafette 4x400 meter en de baanwielrenners van de teamsprint.

Parasportploeg van het Jaar

De rolstoelbasketbalsters werden gehuldigd als Parasportploeg van het Jaar. Het was het tweede jaar op rij dat de olympisch kampioen van 2024 in Parijs de prijs in ontvangst mocht nemen.

In de olympische finale was de ploeg na een moeizame start duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten: 63-49. Met die zege prolongeerde de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden de drie jaar ervoor in Tokio veroverde titel. Sinds een nederlaag tegen China in de groepsfase van die Paralympics verloor de ploeg geen enkel duel meer. Die reeks leverde onder meer twee Europese titels (2021, 2023) en de wereldtitel (2022) op.

Meer uit Sport

Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

40 minuten geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

5 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

9 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

11 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

17 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden