Titel nadert voor Leverkusen, maar trainer Alonso juicht nog niet
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De eerste titel uit de clubgeschiedenis is dichtbij, maar voor juichen is het nog te vroeg. Dat zei Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso. Zijn ploeg staat bovenaan in de Bundesliga met een voorsprong van 13 punten op achtervolger Bayern München.
Leverkusen is al veertig duels op rij ongeslagen. "We hebben een goede kans op het winnen van de titel, maar er zijn nog zeven wedstrijden te spelen. We gaan richting Berlijn in de hoop weer een stap dichterbij te komen", aldus Alonso richting het duel met Union Berlin zaterdag.
Op de zaken vooruit lopen wil Alonso dus niet. Hij refereert aan het jaar 2000, toen Leverkusen de titel verspeelde op de laatste speeldag. "De fans hebben dat nog in het geheugen. Ze weten wat er gebeurde tegen Unterhaching". Die ploeg won toen met 2-0, terwijl Leverkusen aan één punt genoeg had voor de titel.
Bekerfinale
De koploper van Duitsland heeft de titel nu voor het grijpen en is ook nog actief in de Europa League. Daarnaast werd deze week de bekerfinale bereikt. De laatste prijs dateert van 1993, toen Leverkusen diezelfde beker won.
Bayern München staat tweede en heeft een wonder nodig wil het de Bundesliga-titel prolongeren. De recordkampioen gaat zaterdag op bezoek bij Heidenheim. De ploeg van trainer Thomas Tuchel moet Manuel Neuer, Leroy Sané, Kingsley Coman, Aleksandar Pavlovic en Noussair Mazraoui missen. Onduidelijk is of zij wel fit zijn voor het Champions League-duel met Arsenal dinsdag.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geleden