Titel nadert voor Leverkusen, maar trainer Alonso juicht nog niet
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De eerste titel uit de clubgeschiedenis is dichtbij, maar voor juichen is het nog te vroeg. Dat zei Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso. Zijn ploeg staat bovenaan in de Bundesliga met een voorsprong van 13 punten op achtervolger Bayern München.
Leverkusen is al veertig duels op rij ongeslagen. "We hebben een goede kans op het winnen van de titel, maar er zijn nog zeven wedstrijden te spelen. We gaan richting Berlijn in de hoop weer een stap dichterbij te komen", aldus Alonso richting het duel met Union Berlin zaterdag.
Op de zaken vooruit lopen wil Alonso dus niet. Hij refereert aan het jaar 2000, toen Leverkusen de titel verspeelde op de laatste speeldag. "De fans hebben dat nog in het geheugen. Ze weten wat er gebeurde tegen Unterhaching". Die ploeg won toen met 2-0, terwijl Leverkusen aan één punt genoeg had voor de titel.
Bekerfinale
De koploper van Duitsland heeft de titel nu voor het grijpen en is ook nog actief in de Europa League. Daarnaast werd deze week de bekerfinale bereikt. De laatste prijs dateert van 1993, toen Leverkusen diezelfde beker won.
Bayern München staat tweede en heeft een wonder nodig wil het de Bundesliga-titel prolongeren. De recordkampioen gaat zaterdag op bezoek bij Heidenheim. De ploeg van trainer Thomas Tuchel moet Manuel Neuer, Leroy Sané, Kingsley Coman, Aleksandar Pavlovic en Noussair Mazraoui missen. Onduidelijk is of zij wel fit zijn voor het Champions League-duel met Arsenal dinsdag.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
53 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
53 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden