Titel nadert voor Leverkusen, maar trainer Alonso juicht nog niet
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De eerste titel uit de clubgeschiedenis is dichtbij, maar voor juichen is het nog te vroeg. Dat zei Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso. Zijn ploeg staat bovenaan in de Bundesliga met een voorsprong van 13 punten op achtervolger Bayern München.
Leverkusen is al veertig duels op rij ongeslagen. "We hebben een goede kans op het winnen van de titel, maar er zijn nog zeven wedstrijden te spelen. We gaan richting Berlijn in de hoop weer een stap dichterbij te komen", aldus Alonso richting het duel met Union Berlin zaterdag.
Op de zaken vooruit lopen wil Alonso dus niet. Hij refereert aan het jaar 2000, toen Leverkusen de titel verspeelde op de laatste speeldag. "De fans hebben dat nog in het geheugen. Ze weten wat er gebeurde tegen Unterhaching". Die ploeg won toen met 2-0, terwijl Leverkusen aan één punt genoeg had voor de titel.
Bekerfinale
De koploper van Duitsland heeft de titel nu voor het grijpen en is ook nog actief in de Europa League. Daarnaast werd deze week de bekerfinale bereikt. De laatste prijs dateert van 1993, toen Leverkusen diezelfde beker won.
Bayern München staat tweede en heeft een wonder nodig wil het de Bundesliga-titel prolongeren. De recordkampioen gaat zaterdag op bezoek bij Heidenheim. De ploeg van trainer Thomas Tuchel moet Manuel Neuer, Leroy Sané, Kingsley Coman, Aleksandar Pavlovic en Noussair Mazraoui missen. Onduidelijk is of zij wel fit zijn voor het Champions League-duel met Arsenal dinsdag.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
58 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
3 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
9 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
11 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
12 uur geleden