Titel nadert voor Leverkusen, maar trainer Alonso juicht nog niet
LEVERKUSEN (ANP/RTR) - De eerste titel uit de clubgeschiedenis is dichtbij, maar voor juichen is het nog te vroeg. Dat zei Bayer Leverkusen-trainer Xabi Alonso. Zijn ploeg staat bovenaan in de Bundesliga met een voorsprong van 13 punten op achtervolger Bayern München.
Leverkusen is al veertig duels op rij ongeslagen. "We hebben een goede kans op het winnen van de titel, maar er zijn nog zeven wedstrijden te spelen. We gaan richting Berlijn in de hoop weer een stap dichterbij te komen", aldus Alonso richting het duel met Union Berlin zaterdag.
Op de zaken vooruit lopen wil Alonso dus niet. Hij refereert aan het jaar 2000, toen Leverkusen de titel verspeelde op de laatste speeldag. "De fans hebben dat nog in het geheugen. Ze weten wat er gebeurde tegen Unterhaching". Die ploeg won toen met 2-0, terwijl Leverkusen aan één punt genoeg had voor de titel.
Bekerfinale
De koploper van Duitsland heeft de titel nu voor het grijpen en is ook nog actief in de Europa League. Daarnaast werd deze week de bekerfinale bereikt. De laatste prijs dateert van 1993, toen Leverkusen diezelfde beker won.
Bayern München staat tweede en heeft een wonder nodig wil het de Bundesliga-titel prolongeren. De recordkampioen gaat zaterdag op bezoek bij Heidenheim. De ploeg van trainer Thomas Tuchel moet Manuel Neuer, Leroy Sané, Kingsley Coman, Aleksandar Pavlovic en Noussair Mazraoui missen. Onduidelijk is of zij wel fit zijn voor het Champions League-duel met Arsenal dinsdag.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
11 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
12 uur geleden