Tirol deels op slot om uitbraak Zuid-Afrikaanse coronavariant
WENEN (ANP/RTR/DPA) - Oostenrijk neemt aanvullende maatregelen vanwege een uitbraak van de Zuid-Afrikaanse coronavariant in Tirol. Reizigers moeten vanaf vrijdag een negatieve coronatest laten zien als ze de deelstaat willen verlaten.
De autoriteiten hebben bijna driehonderd gevallen van die nieuwe virusvariant vastgesteld in het onder wintersporters populaire gebied. Bondskanselier Sebastian Kurz waarschuwde dat het veel levens kan kosten als zo'n gemuteerde versie van het virus zich snel kan verspreiden.
Het is nog onduidelijk hoe de extra besmettelijke Zuid-Afrikaanse variant in Tirol om zich heen kon grijpen. Het aangescherpte beleid blijft zeker tien dagen van kracht en geldt niet in Oost-Tirol. Kinderen hoeven geen negatieve testuitslag te laten zien.
Vaccin AstraZeneca
De verspreiding van nieuwe coronavarianten wordt wereldwijd met bezorgdheid gevolgd. Zuid-Afrika maakte zondag bekend dat het voorlopig niet vaccineert met het coronavaccin van AstraZeneca omdat het minder effectief zou zijn tegen de Zuid-Afrikaanse variant.
"Bijna 50 procent van de Europeanen wordt de komende maanden ingeënt met AstraZeneca", zei Kurz dinsdag. "Als dit middel minder effectief is, dan moeten we ons bewust zijn van het feit dat deze mutaties extreem gevaarlijk zijn voor ons."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
5 uur geleden