Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tirol deels op slot om uitbraak Zuid-Afrikaanse coronavariant

Tirol deels op slot om uitbraak Zuid-Afrikaanse coronavariant

WENEN (ANP/RTR/DPA) - Oostenrijk neemt aanvullende maatregelen vanwege een uitbraak van de Zuid-Afrikaanse coronavariant in Tirol. Reizigers moeten vanaf vrijdag een negatieve coronatest laten zien als ze de deelstaat willen verlaten.

De autoriteiten hebben bijna driehonderd gevallen van die nieuwe virusvariant vastgesteld in het onder wintersporters populaire gebied. Bondskanselier Sebastian Kurz waarschuwde dat het veel levens kan kosten als zo'n gemuteerde versie van het virus zich snel kan verspreiden.

Het is nog onduidelijk hoe de extra besmettelijke Zuid-Afrikaanse variant in Tirol om zich heen kon grijpen. Het aangescherpte beleid blijft zeker tien dagen van kracht en geldt niet in Oost-Tirol. Kinderen hoeven geen negatieve testuitslag te laten zien.

Vaccin AstraZeneca

De verspreiding van nieuwe coronavarianten wordt wereldwijd met bezorgdheid gevolgd. Zuid-Afrika maakte zondag bekend dat het voorlopig niet vaccineert met het coronavaccin van AstraZeneca omdat het minder effectief zou zijn tegen de Zuid-Afrikaanse variant.

"Bijna 50 procent van de Europeanen wordt de komende maanden ingeënt met AstraZeneca", zei Kurz dinsdag. "Als dit middel minder effectief is, dan moeten we ons bewust zijn van het feit dat deze mutaties extreem gevaarlijk zijn voor ons."

Meer uit Buitenland

Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

22 minuten geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

57 minuten geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

1 uur geleden
Dodental explosie Chinese vuurwerkfabriek loopt op

CHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.

1 uur geleden
Hikers overleden na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.

1 uur geleden
Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

3 uur geleden