Tirol deels op slot om uitbraak Zuid-Afrikaanse coronavariant
WENEN (ANP/RTR/DPA) - Oostenrijk neemt aanvullende maatregelen vanwege een uitbraak van de Zuid-Afrikaanse coronavariant in Tirol. Reizigers moeten vanaf vrijdag een negatieve coronatest laten zien als ze de deelstaat willen verlaten.
De autoriteiten hebben bijna driehonderd gevallen van die nieuwe virusvariant vastgesteld in het onder wintersporters populaire gebied. Bondskanselier Sebastian Kurz waarschuwde dat het veel levens kan kosten als zo'n gemuteerde versie van het virus zich snel kan verspreiden.
Het is nog onduidelijk hoe de extra besmettelijke Zuid-Afrikaanse variant in Tirol om zich heen kon grijpen. Het aangescherpte beleid blijft zeker tien dagen van kracht en geldt niet in Oost-Tirol. Kinderen hoeven geen negatieve testuitslag te laten zien.
Vaccin AstraZeneca
De verspreiding van nieuwe coronavarianten wordt wereldwijd met bezorgdheid gevolgd. Zuid-Afrika maakte zondag bekend dat het voorlopig niet vaccineert met het coronavaccin van AstraZeneca omdat het minder effectief zou zijn tegen de Zuid-Afrikaanse variant.
"Bijna 50 procent van de Europeanen wordt de komende maanden ingeënt met AstraZeneca", zei Kurz dinsdag. "Als dit middel minder effectief is, dan moeten we ons bewust zijn van het feit dat deze mutaties extreem gevaarlijk zijn voor ons."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
4 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
7 uur geleden