Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tip binnengekomen na Opsporing Verzocht over dood Bigidagoe

Tip binnengekomen na Opsporing Verzocht over dood Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - Na de uitzending van Opsporing Verzocht over de schietpartij in Amsterdam waarbij de 26-jarige Danzel Silos omkwam, is er een tip binnengekomen bij de politie. Silos, ook wel bekend als Bigidagoe van rapformatie Zone6, werd zondagochtend neergeschoten bij een partycentrum aan de Rhoneweg in Amsterdam en overleed later die dag in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.

De politie hoopt met de arrestatie van een of meerdere verdachten meer geweld te voorkomen, liet een woordvoerder dinsdagavond in de uitzending weten. In de nacht van dinsdag op woensdag zijn op meerdere plekken in Amsterdam explosies geweest. De recherche houdt er rekening mee dat de drie ontploffingen te maken hebben met de schietpartij van afgelopen weekend. In het onderzoek naar de dood van de rapper worden scenario's als een conflict in het criminele milieu of met een rivaliserende rapgroep niet uitgesloten.

Vrijdagmiddag kan er afscheid worden genomen van Bigidagoe bij het Afscheidshuis in Amsterdam-Zuidoost. De uitvaartceremonie is zaterdag aan het begin van de middag, ook in het Afscheidshuis. Daarna wordt de plechtigheid voortgezet bij het crematorium en begraafplaats Westgaarde in Amsterdam Nieuw-West. De politie kan nog niet zeggen of er extra beveiligingsmaatregelen worden genomen rond het afscheid en de uitvaart.

Meer uit Binnenland

Staat hoeft Corné H. geen voorrang te geven op plek tbs-kliniek

DEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, geen voorrang te geven op een plek in een tbs-kliniek. Dit heeft de rechter vrijdag geoordeeld in een zaak die door de advocaten van H. was aangespannen. H. staat op een wachtlijst.

8 minuten geleden
Nieuwe aanhoudingen in zaak doodsteken 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.

37 minuten geleden
FNV-voorzitter: politiek zet samenleving bij voorbaat in de kou

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.

45 minuten geleden
Greenpeace: planbureaus maken keuzes coalitie pijnlijk duidelijk

AMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.

2 uur geleden
CNV: laagste inkomens betalen hoofdprijs voor coalitieplannen

DEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.

2 uur geleden
OM: verdenkingen in soevereinenzaak toegenomen

LEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.

2 uur geleden
Drie aanhoudingen in onderzoek naar fraude met stichtingen

DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.

4 uur geleden