Tintelingen en zenuwpijn door slikken van te veel vitamine B6
DEN BOSCH (ANP) - Mensen slikken soms te veel pillen met vitamine B6, en kunnen daardoor zenuwschade oplopen. "De klachten zijn te herkennen aan tintelingen, een doof gevoel of pijn in handen en/of voeten", meldt bijwerkingencentrum Lareb. Dat adviseert mensen daarom heel voorzichtig te zijn met de supplementen.
Het menselijk lichaam heeft vitamine B6 nodig om het immuunsysteem en zenuwstelsel draaiende te houden. Het lichaam kan de stof niet zelf aanmaken, we krijgen het binnen door het eten van onder meer vlees, eieren, vis, brood, peulvruchten, aardappelen en zuivel. Per dag heeft het lichaam ongeveer 1,5 milligram vitamine B6 nodig. De meeste mensen krijgen dat gewoon binnen via eten en drinken, zegt Lareb, maar toch nemen veel mensen daar nog supplementen bij. Daarin mag tot 21 milligram per dag zitten.
Sinds 2007 heeft Lareb naar eigen zeggen 238 meldingen gekregen over mensen die zenuwschade hadden opgelopen door vitamine B6. De jongste persoon was toen 3 jaar oud, de oudste 92, en driekwart was vrouw. Meer dan tachtig mensen zeggen dat ze opknapten nadat ze waren gestopt met het slikken van supplementen.
Meer uit Gezond
KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.
3 dagen geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.
4 dagen geledenSOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
5 dagen geledenLEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.
5 dagen geleden