TinQ stopt prijsstuntactie vanwege grimmige toestanden
DEN HAAG (ANP) - Benzinepompketen TinQ stopt een stuntactie met lage brandstofprijzen omdat het bedrijf naar eigen zeggen de veiligheid van klanten en medewerkers niet meer kan waarborgen. Afgelopen week zorgde de tankactie op meerdere tankstations voor grote drukte.
Volgens een woordvoerder van TinQ ontstond daarbij agressie onder automobilisten doordat mensen voordrongen en waren er incidenten waarbij medewerkers moesten uitwijken voor bestuurders die boos wegreden. Vrijdag en zondag zou er bij in totaal vier pompstations nog een uur lang goedkoop getankt kunnen worden voor brandstofprijzen van twintig jaar geleden.
"Dit doet ons zeer, maar het kan niet anders", zegt de woordvoerder van TinQ over het staken van de prijsactie. "We hebben helaas moeten constateren dat er meerdere incidenten hebben plaatsgevonden puur uit emotie. Je moet er niet aan denken dat er mensen worden aangereden. Dat kan niet, dan moet je verantwoordelijkheid nemen."
Massale toeloop
Volgens TinQ was de animo voor de prijsstunt vele malen groter dan verwacht. Het bedrijf schakelde afgelopen week beveiliging, extra verkeersregelaars en medewerkers in bij de pompstations vanwege de massale toeloop en de hoogoplopende emoties bij sommige klanten. Ook werd het aantal tankacties teruggeschroefd.
Bij een vergelijkbare tankactie een aantal jaren geleden waren er volgens de benzinepompketen geen grote problemen zoals afgelopen week. Mogelijk spelen de hoge brandstofprijzen daar een rol in, zegt de woordvoerder. "Maar misschien komen er ook andere mensen op af. Het is altijd een kleine minderheid die het verpest voor de meerderheid, dat is voor ons helaas ook het geval."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
14 minuten geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
13 uur geleden