TinQ stopt prijsstuntactie vanwege grimmige toestanden
DEN HAAG (ANP) - Benzinepompketen TinQ stopt een stuntactie met lage brandstofprijzen omdat het bedrijf naar eigen zeggen de veiligheid van klanten en medewerkers niet meer kan waarborgen. Afgelopen week zorgde de tankactie op meerdere tankstations voor grote drukte.
Volgens een woordvoerder van TinQ ontstond daarbij agressie onder automobilisten doordat mensen voordrongen en waren er incidenten waarbij medewerkers moesten uitwijken voor bestuurders die boos wegreden. Vrijdag en zondag zou er bij in totaal vier pompstations nog een uur lang goedkoop getankt kunnen worden voor brandstofprijzen van twintig jaar geleden.
"Dit doet ons zeer, maar het kan niet anders", zegt de woordvoerder van TinQ over het staken van de prijsactie. "We hebben helaas moeten constateren dat er meerdere incidenten hebben plaatsgevonden puur uit emotie. Je moet er niet aan denken dat er mensen worden aangereden. Dat kan niet, dan moet je verantwoordelijkheid nemen."
Massale toeloop
Volgens TinQ was de animo voor de prijsstunt vele malen groter dan verwacht. Het bedrijf schakelde afgelopen week beveiliging, extra verkeersregelaars en medewerkers in bij de pompstations vanwege de massale toeloop en de hoogoplopende emoties bij sommige klanten. Ook werd het aantal tankacties teruggeschroefd.
Bij een vergelijkbare tankactie een aantal jaren geleden waren er volgens de benzinepompketen geen grote problemen zoals afgelopen week. Mogelijk spelen de hoge brandstofprijzen daar een rol in, zegt de woordvoerder. "Maar misschien komen er ook andere mensen op af. Het is altijd een kleine minderheid die het verpest voor de meerderheid, dat is voor ons helaas ook het geval."
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
1 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
7 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
9 uur geleden