TinQ stopt prijsstuntactie vanwege grimmige toestanden
DEN HAAG (ANP) - Benzinepompketen TinQ stopt een stuntactie met lage brandstofprijzen omdat het bedrijf naar eigen zeggen de veiligheid van klanten en medewerkers niet meer kan waarborgen. Afgelopen week zorgde de tankactie op meerdere tankstations voor grote drukte.
Volgens een woordvoerder van TinQ ontstond daarbij agressie onder automobilisten doordat mensen voordrongen en waren er incidenten waarbij medewerkers moesten uitwijken voor bestuurders die boos wegreden. Vrijdag en zondag zou er bij in totaal vier pompstations nog een uur lang goedkoop getankt kunnen worden voor brandstofprijzen van twintig jaar geleden.
"Dit doet ons zeer, maar het kan niet anders", zegt de woordvoerder van TinQ over het staken van de prijsactie. "We hebben helaas moeten constateren dat er meerdere incidenten hebben plaatsgevonden puur uit emotie. Je moet er niet aan denken dat er mensen worden aangereden. Dat kan niet, dan moet je verantwoordelijkheid nemen."
Massale toeloop
Volgens TinQ was de animo voor de prijsstunt vele malen groter dan verwacht. Het bedrijf schakelde afgelopen week beveiliging, extra verkeersregelaars en medewerkers in bij de pompstations vanwege de massale toeloop en de hoogoplopende emoties bij sommige klanten. Ook werd het aantal tankacties teruggeschroefd.
Bij een vergelijkbare tankactie een aantal jaren geleden waren er volgens de benzinepompketen geen grote problemen zoals afgelopen week. Mogelijk spelen de hoge brandstofprijzen daar een rol in, zegt de woordvoerder. "Maar misschien komen er ook andere mensen op af. Het is altijd een kleine minderheid die het verpest voor de meerderheid, dat is voor ons helaas ook het geval."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
48 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
2 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd. Die was zaterdagochtend vroeg uitgeroepen in het westen, midden en zuiden van het land wegens gladheid door sneeuwval en bevriezing. Wel geldt nog overal code geel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.
5 uur geleden