
TinQ stopt prijsstuntactie vanwege grimmige toestanden
DEN HAAG (ANP) - Benzinepompketen TinQ stopt een stuntactie met lage brandstofprijzen omdat het bedrijf naar eigen zeggen de veiligheid van klanten en medewerkers niet meer kan waarborgen. Afgelopen week zorgde de tankactie op meerdere tankstations voor grote drukte.
Volgens een woordvoerder van TinQ ontstond daarbij agressie onder automobilisten doordat mensen voordrongen en waren er incidenten waarbij medewerkers moesten uitwijken voor bestuurders die boos wegreden. Vrijdag en zondag zou er bij in totaal vier pompstations nog een uur lang goedkoop getankt kunnen worden voor brandstofprijzen van twintig jaar geleden.
"Dit doet ons zeer, maar het kan niet anders", zegt de woordvoerder van TinQ over het staken van de prijsactie. "We hebben helaas moeten constateren dat er meerdere incidenten hebben plaatsgevonden puur uit emotie. Je moet er niet aan denken dat er mensen worden aangereden. Dat kan niet, dan moet je verantwoordelijkheid nemen."
Massale toeloop
Volgens TinQ was de animo voor de prijsstunt vele malen groter dan verwacht. Het bedrijf schakelde afgelopen week beveiliging, extra verkeersregelaars en medewerkers in bij de pompstations vanwege de massale toeloop en de hoogoplopende emoties bij sommige klanten. Ook werd het aantal tankacties teruggeschroefd.
Bij een vergelijkbare tankactie een aantal jaren geleden waren er volgens de benzinepompketen geen grote problemen zoals afgelopen week. Mogelijk spelen de hoge brandstofprijzen daar een rol in, zegt de woordvoerder. "Maar misschien komen er ook andere mensen op af. Het is altijd een kleine minderheid die het verpest voor de meerderheid, dat is voor ons helaas ook het geval."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
3 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
10 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
11 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
13 uur geleden