Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tinder noemt beschuldiging van schenden privacy onjuist

Tinder noemt beschuldiging van schenden privacy onjuist

AMSTERDAM (ANP) - Datingapp Tinder is het niet eens met de beschuldiging van burgerrechtenorganisatie Take Back Your Privacy. Die vindt dat de app de privacy van gebruikers schendt en spant daarom een rechtszaak aan. Die beschuldigingen "zijn onjuist en geven een verkeerd beeld van hoe wij werken", zegt Match Group, het moederbedrijf van Tinder.

Take Back Your Privacy zegt dat Tinder gevoelige informatie over gebruikers deelt met adverteerders. Ook zou Tinder hebben meegekeken in de privégesprekken die mensen via de app voerden. Volgens de datingapp klopt dat niet. "We delen alleen beperkte informatie met externe partijen die ons helpen om het platform te laten werken."

Take Back Your Privacy wil dat gedupeerde gebruikers een schadevergoeding krijgen. De hoogte daarvan is niet bekendgemaakt. Ook wil de stichting dat Tinder stopt met het delen van de gegevens en dat de al verzamelde informatie wordt vernietigd. Bij datalekken kunnen gegevens in verkeerde handen belanden en dat kan gevaarlijk zijn, zegt voorzitter Friederike van der Jagt in een verklaring.

Tinder zegt dat privacy belangrijk is. "Ons bedrijf draait op abonnementen, en dat kan alleen als gebruikers ons vertrouwen", stelt het bedrijf achter de app. Naar eigen zeggen verdient Tinder meer geld aan die abonnementen en betaalde functies dan aan advertenties.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

2 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

6 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

8 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

11 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

13 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

19 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

21 uur geleden