Tinder noemt beschuldiging van schenden privacy onjuist
AMSTERDAM (ANP) - Datingapp Tinder is het niet eens met de beschuldiging van burgerrechtenorganisatie Take Back Your Privacy. Die vindt dat de app de privacy van gebruikers schendt en spant daarom een rechtszaak aan. Die beschuldigingen "zijn onjuist en geven een verkeerd beeld van hoe wij werken", zegt Match Group, het moederbedrijf van Tinder.
Take Back Your Privacy zegt dat Tinder gevoelige informatie over gebruikers deelt met adverteerders. Ook zou Tinder hebben meegekeken in de privégesprekken die mensen via de app voerden. Volgens de datingapp klopt dat niet. "We delen alleen beperkte informatie met externe partijen die ons helpen om het platform te laten werken."
Take Back Your Privacy wil dat gedupeerde gebruikers een schadevergoeding krijgen. De hoogte daarvan is niet bekendgemaakt. Ook wil de stichting dat Tinder stopt met het delen van de gegevens en dat de al verzamelde informatie wordt vernietigd. Bij datalekken kunnen gegevens in verkeerde handen belanden en dat kan gevaarlijk zijn, zegt voorzitter Friederike van der Jagt in een verklaring.
Tinder zegt dat privacy belangrijk is. "Ons bedrijf draait op abonnementen, en dat kan alleen als gebruikers ons vertrouwen", stelt het bedrijf achter de app. Naar eigen zeggen verdient Tinder meer geld aan die abonnementen en betaalde functies dan aan advertenties.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
45 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
6 uur geleden