Tinder noemt beschuldiging van schenden privacy onjuist
AMSTERDAM (ANP) - Datingapp Tinder is het niet eens met de beschuldiging van burgerrechtenorganisatie Take Back Your Privacy. Die vindt dat de app de privacy van gebruikers schendt en spant daarom een rechtszaak aan. Die beschuldigingen "zijn onjuist en geven een verkeerd beeld van hoe wij werken", zegt Match Group, het moederbedrijf van Tinder.
Take Back Your Privacy zegt dat Tinder gevoelige informatie over gebruikers deelt met adverteerders. Ook zou Tinder hebben meegekeken in de privégesprekken die mensen via de app voerden. Volgens de datingapp klopt dat niet. "We delen alleen beperkte informatie met externe partijen die ons helpen om het platform te laten werken."
Take Back Your Privacy wil dat gedupeerde gebruikers een schadevergoeding krijgen. De hoogte daarvan is niet bekendgemaakt. Ook wil de stichting dat Tinder stopt met het delen van de gegevens en dat de al verzamelde informatie wordt vernietigd. Bij datalekken kunnen gegevens in verkeerde handen belanden en dat kan gevaarlijk zijn, zegt voorzitter Friederike van der Jagt in een verklaring.
Tinder zegt dat privacy belangrijk is. "Ons bedrijf draait op abonnementen, en dat kan alleen als gebruikers ons vertrouwen", stelt het bedrijf achter de app. Naar eigen zeggen verdient Tinder meer geld aan die abonnementen en betaalde functies dan aan advertenties.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
46 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
12 uur geleden