Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tinder noemt beschuldiging van schenden privacy onjuist

Tinder noemt beschuldiging van schenden privacy onjuist

AMSTERDAM (ANP) - Datingapp Tinder is het niet eens met de beschuldiging van burgerrechtenorganisatie Take Back Your Privacy. Die vindt dat de app de privacy van gebruikers schendt en spant daarom een rechtszaak aan. Die beschuldigingen "zijn onjuist en geven een verkeerd beeld van hoe wij werken", zegt Match Group, het moederbedrijf van Tinder.

Take Back Your Privacy zegt dat Tinder gevoelige informatie over gebruikers deelt met adverteerders. Ook zou Tinder hebben meegekeken in de privégesprekken die mensen via de app voerden. Volgens de datingapp klopt dat niet. "We delen alleen beperkte informatie met externe partijen die ons helpen om het platform te laten werken."

Take Back Your Privacy wil dat gedupeerde gebruikers een schadevergoeding krijgen. De hoogte daarvan is niet bekendgemaakt. Ook wil de stichting dat Tinder stopt met het delen van de gegevens en dat de al verzamelde informatie wordt vernietigd. Bij datalekken kunnen gegevens in verkeerde handen belanden en dat kan gevaarlijk zijn, zegt voorzitter Friederike van der Jagt in een verklaring.

Tinder zegt dat privacy belangrijk is. "Ons bedrijf draait op abonnementen, en dat kan alleen als gebruikers ons vertrouwen", stelt het bedrijf achter de app. Naar eigen zeggen verdient Tinder meer geld aan die abonnementen en betaalde functies dan aan advertenties.

Meer uit Binnenland

3FM Serious Request haalt recordbedrag van 18.423.566 euro op

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.

53 minuten geleden
41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

2 uur geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

2 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

3 uur geleden
Nog vijf gewonden in ziekenhuis na aanrijding Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".

4 uur geleden
Jeroen Krabbé en Femke Halsema spreken bij Holocaustherdenking

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.

5 uur geleden