Tinder-eigenaar gaat verder met nieuwe topman
DALLAS (ANP) - Match Group, het moederbedrijf van datingapps als Tinder, heeft een nieuwe topbestuurder benoemd. Spencer Rascoff wordt de nieuwe topman van het Amerikaanse bedrijf, dat kampt met een daling van het aantal betalende gebruikers van zijn apps.
Rascoff was medeoprichter van Zillow, een onlinemarktplaats voor vastgoed. Hij vervangt Bernard Kim, die sinds mei 2022 de hoogste leidinggevende was bij Match Group.
Het bedrijf kwam vorig jaar onder toenemende druk te staan van activistische beleggers om een grote koerswijziging door te voeren die voor betere resultaten moet zorgen. Maar in het vierde kwartaal liep het aantal betalende gebruikers van de datingapps van Match juist verder terug.
De apps van Match Group, waar ook OkCupid en Hinge onder vallen, waren in de laatste drie maanden van 2024 goed voor een omzet van 860 miljoen dollar. Dat was iets minder dan een jaar eerder. De operationele winst zakte 14 procent tot 223 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag licht op na het zware koersverlies een dag eerder. Heijmans werd hoger gezet na goed ontvangen jaarresultaten van de bouwer. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij sterke resultaten en vooruitzichten van de Amerikaanse branchegenoot Applied Materials.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft zijn winst vorig jaar flink opgevoerd. Dat is echter vooral te danken aan incidentele posten. Volgens topman Roland Boekhout zit het financiële concern, dat voorheen bekendstond als de Volksbank, nog altijd in een overgangsfase. Hij verwacht later dit jaar klaar te zijn met de grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. In de loop van 2027 wil de staatsbank ook dossiers als anti-witwascontroles en risicobeheer volledig op orde hebben.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan de importheffingen op verschillende staal- en aluminiumproducten te verlagen. Dat meldde de Britse zakenkrant Financial Times vrijdag op basis van bronnen.
2 uur geleden