Timmermans ziet schending oorlogsrecht in Gaza
AMSTERDAM (ANP) - Frans Timmermans ziet schending van het internationaal oorlogsrecht in Gaza, zei de leider van GroenLinks-PvdA in het eerste grote tv-debat in aanloop naar de verkiezingen van november. Ook Hamas schendt het oorlogsrecht, zei hij.
Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract, Caroline van der Plas van BBB, Dilan Yeşilgöz van de VVD en Timmermans debatteren voor een zaal vol studenten in de aula van de Vrije Universiteit Amsterdam met elkaar live in het tv-programma College Tour van KRO-NCRV.
Er moet snel een staakt-het-vuren komen, aldus Timmermans. Israël en de Palestijnen moeten volgens hem uiteindelijk weer om tafel gaan zitten om te praten over vrede. Voor Hamas zal aan de onderhandelingstafel geen plaats zijn, benadrukte hij. Die organisatie heeft zichzelf met de bloedige aanval van twee weken geleden "buiten de discussie geplaatst".
Omtzigt maakt zich zorgen over uitbreiding van het conflict naar de regio en het groeiende antisemitisme in Nederland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorgvilla's van het bedrijf ExpertCare kunnen voorlopig openblijven, schrijft minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg in een brief aan de Tweede Kamer. De woningen zouden eigenlijk na 31 maart sluiten, maar omdat er nog geen oplossing is gevonden, blijven ze nog even open.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het openbaar vervoer moet ook onderdeel zijn van mogelijke maatregelen tegen de gestegen prijzen door de Iran-oorlog waar het kabinet aan werkt. Dat vindt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA), zei ze in een debat. In de Tweede Kamer klonk een brede wens om iets aan de kosten van het openbaar vervoer te doen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
1 dag geleden