Timmermans ziet schending oorlogsrecht in Gaza
AMSTERDAM (ANP) - Frans Timmermans ziet schending van het internationaal oorlogsrecht in Gaza, zei de leider van GroenLinks-PvdA in het eerste grote tv-debat in aanloop naar de verkiezingen van november. Ook Hamas schendt het oorlogsrecht, zei hij.
Pieter Omtzigt van Nieuw Sociaal Contract, Caroline van der Plas van BBB, Dilan Yeşilgöz van de VVD en Timmermans debatteren voor een zaal vol studenten in de aula van de Vrije Universiteit Amsterdam met elkaar live in het tv-programma College Tour van KRO-NCRV.
Er moet snel een staakt-het-vuren komen, aldus Timmermans. Israël en de Palestijnen moeten volgens hem uiteindelijk weer om tafel gaan zitten om te praten over vrede. Voor Hamas zal aan de onderhandelingstafel geen plaats zijn, benadrukte hij. Die organisatie heeft zichzelf met de bloedige aanval van twee weken geleden "buiten de discussie geplaatst".
Omtzigt maakt zich zorgen over uitbreiding van het conflict naar de regio en het groeiende antisemitisme in Nederland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer en onder meer leerlingenvervoer moeten worden gecombineerd in regio's waar bereikbaarheid achteruitgaat. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) wil op die manier van openbaar vervoer naar 'publieke mobiliteit' die de hele dag voor iedereen te boeken is, schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."
2 dagen geledenN i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea
2 dagen geleden