Timmermans wil natuurherstelwet 'verder verduidelijken'
LUXEMBURG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans wil de omstreden Europese natuurherstelwet verder verduidelijken als dat nodig blijkt om genoeg EU-landen over te halen. De natuurministers van de lidstaten beslissen dinsdag over de wet, maar er tekent zich nog geen zekere meerderheid af. De wet moet de kaalslag aan planten-, dier- en andere soorten stoppen en op die manier tegelijkertijd ook klimaatverandering tegengaan.
Timmermans paste de plannen de afgelopen tijd al aan. Zo zouden lidstaten niet meer worden afgerekend op het resultaat dat ze boeken, maar op hun inspanningen. Maar voor landen als Nederland is dat vooralsnog niet genoeg.
"Als er nog meer verduidelijking nodig is ben ik daar graag toe bereid", zei Timmermans bij aankomst voor het overleg met de ministers in Luxemburg. De klimaatman van de Europese Commissie wil onder meer zorgen dat de rechter de nieuwe regels niet onwerkbaar streng zal uitleggen, zoals onder meer Nederland vreest. Timmermans beaamt dat Nederland nog niet is overtuigd, maar "ik hoop dat dat nog lukt".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.
7 uur geleden