
Timmermans wil natuurherstelwet 'verder verduidelijken'
LUXEMBURG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans wil de omstreden Europese natuurherstelwet verder verduidelijken als dat nodig blijkt om genoeg EU-landen over te halen. De natuurministers van de lidstaten beslissen dinsdag over de wet, maar er tekent zich nog geen zekere meerderheid af. De wet moet de kaalslag aan planten-, dier- en andere soorten stoppen en op die manier tegelijkertijd ook klimaatverandering tegengaan.
Timmermans paste de plannen de afgelopen tijd al aan. Zo zouden lidstaten niet meer worden afgerekend op het resultaat dat ze boeken, maar op hun inspanningen. Maar voor landen als Nederland is dat vooralsnog niet genoeg.
"Als er nog meer verduidelijking nodig is ben ik daar graag toe bereid", zei Timmermans bij aankomst voor het overleg met de ministers in Luxemburg. De klimaatman van de Europese Commissie wil onder meer zorgen dat de rechter de nieuwe regels niet onwerkbaar streng zal uitleggen, zoals onder meer Nederland vreest. Timmermans beaamt dat Nederland nog niet is overtuigd, maar "ik hoop dat dat nog lukt".
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese economie is in het derde kwartaal met 4,8 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Dat is de zwakste groei van het bruto binnenlands product (bbp) in een jaar. In het tweede kwartaal van 2025 groeide de economie nog met 5,2 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de zogenoemde CO2-overlegtafel, Bernard Wientjes, is deze week opgestapt. Dit bevestigt een woordvoerder van demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat) na berichtgeving door onder andere het FD.
15 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea verwacht dat de kans groter is geworden dat het land meer handelsafspraken met de Verenigde Staten kan maken tegen de tijd dat de APEC-top in Zuid-Korea eind deze maand begint. Dit heeft de belangrijkste beleidsadviseur van het Aziatische land zondag gezegd.
18 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Handelaren in Bangladesh vrezen flinke financiƫle schade te lijden door de brand op de Hazrat Shahjalal-luchthaven in hoofdstad Dhaka. Het bedrijfsleven heeft gewaarschuwd dat de directe schade en de gevolgen voor de handel kunnen oplopen tot miljoenen dollars.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe topvrouw van Deutsche Bahn (DB) wil het kwakkelende spoorbedrijf volledig hervormen en de kwaliteit flink verbeteren. Evelyn Palla, die het staatsbedrijf sinds 1 oktober leidt nadat de Duitse regering de vorige topman in augustus ontsloeg, wil onder meer bezuinigingen doorvoeren op het hoofdkantoor en de bureaucratie verminderen.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het klimaat blijft een belangrijk thema voor de Wereldbank, ook nu de Verenigde Staten eisen dat de bank terugkeert naar zijn kerntaak van armoedebestrijding. Dat heeft Wereldbank-bestuurder Axel van Trotsenburg, Nederlander en de op een na hoogste man bij de bank, gezegd tegen het ANP. Volgens hem staan de woorden 'livable planet' niet voor niets in grote letters op de muur bij de ingang van het hoofdkantoor in Washington.
22 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
1 dag geleden