Timmermans wil dat kabinet 'jokkend' Israël aanspreekt
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet de Israëlische ambassadeur ontbieden, vindt GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans. Het Israëlische ministerie van Diaspora zei vorige week dat Israël Nederland had gewaarschuwd voor geweldsincidenten tegen supporters van Maccabi Tel Aviv, maar er zijn geen signalen gevonden bij de diensten. Het ministerie heeft "gejokt", denkt Timmermans, en dat kan volgens hem niet zonder gevolgen blijven.
"Daarmee heeft dat ministerie bijgedragen aan onrust, heeft de reputatie van Nederland geschaad, en heeft het openbaar bestuur in Nederland in een kwaad daglicht gesteld", zei Timmermans. "Dat is onaanvaardbaar."
Hij wil dat minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken de ambassadeur ontbiedt, zodat de bewindsman "namens het kabinet zijn ongenoegen over deze gang van zaken kan uitspreken". Het kabinet is voor de gek gehouden, en dat is een "belediging", stelde de politicus. "Zo ga je niet met elkaar om als je beweert vrienden van elkaar te zijn."
Kalmerend opstellen
Israël had zich rond de rellen in Amsterdam juist kalmerend moeten opstellen, aldus Timmermans tijdens het debat over de geweldsincidenten. In plaats daarvan heeft de regering "bijgedragen aan het oplieren van de gevoelens rond dit onderwerp".
Minister van Justitie David van Weel wilde eerder in het debat nog niet dezelfde conclusies trekken als Timmermans. Er zijn volgens de bewindsman "100.000 scenario's denkbaar", waarbij informatie bijvoorbeeld niet goed is doorgekomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief geen deel uitmaken van de Raad voor Vrede die de Amerikaanse president Donald Trump wil oprichten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bij het tv-programma Café Kockelmann.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - GroenLinks-PvdA wil 'voor de zomer' akkoorden sluiten met het beoogde minderheidskabinet van D66, VVD en CDA. De grootste oppositiepartij wil "progressieve doorbraken" en is bereid compromissen te sluiten, zegt partijleider Jesse Klaver op een partijbijeenkomst in Den Bosch. Het gaat onder meer om deals op het gebied van stikstof, betaalbare huizen en boodschappen, licht hij desgevraagd toe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse IS-strijders die naar Syrië en Irak zijn gereisd, moeten worden berecht in de regio waar ze vastzitten, vindt demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid. Volgens hem moeten mensen die bewust hebben gekozen om voor een ideologie daarheen te reizen niet zomaar rekenen op een terugkeer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De manier waarop schade van aardbevingen als gevolg van gaswinning in Drenthe wordt vergoed, moet beter, erkent demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans. "Ik vind het belangrijk dat we snel kijken: hoe kunnen we die regeling aanpassen", aldus de VVD-bewindsvrouw na afloop van de ministerraad.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oorlogsarchief moet binnenkort voor iedereen digitaal doorzoekbaar worden als het aan het kabinet ligt. De wijziging van de Archiefwet die dat mogelijk maakt, gaat binnenkort naar de Tweede Kamer. Een eerdere digitale openstelling werd afgeraden na kritiek van onder meer de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) denkt niet dat het getouwtrek om Groenland van de afgelopen weken de relatie met de Verenigde Staten blijvend heeft geschaad. Dat heeft de demissionaire bewindsman gezegd voor aanvang van de ministerraad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump legt geen claim meer op Groenland, interpreteert demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). Tijdens het debat ter voorbereiding op de EU-top die in het teken staat van dit hoogoplopende conflict, zijn partijen als GroenLinks-PvdA hier niet zo zeker van. Toe-eigenen van land is "duidelijk geen onderdeel" van het 'raamwerk' van een deal met het militaire bondgenootschap NAVO dat hierover in de maak is, stelt Brekelmans. "Dus volgens mij is de politieke realiteit nu dat die claim van tafel is."
1 dag geleden