Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Timmermans wil dat kabinet 'jokkend' Israël aanspreekt

Timmermans wil dat kabinet 'jokkend' Israël aanspreekt

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet de Israëlische ambassadeur ontbieden, vindt GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans. Het Israëlische ministerie van Diaspora zei vorige week dat Israël Nederland had gewaarschuwd voor geweldsincidenten tegen supporters van Maccabi Tel Aviv, maar er zijn geen signalen gevonden bij de diensten. Het ministerie heeft "gejokt", denkt Timmermans, en dat kan volgens hem niet zonder gevolgen blijven.

"Daarmee heeft dat ministerie bijgedragen aan onrust, heeft de reputatie van Nederland geschaad, en heeft het openbaar bestuur in Nederland in een kwaad daglicht gesteld", zei Timmermans. "Dat is onaanvaardbaar."

Hij wil dat minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken de ambassadeur ontbiedt, zodat de bewindsman "namens het kabinet zijn ongenoegen over deze gang van zaken kan uitspreken". Het kabinet is voor de gek gehouden, en dat is een "belediging", stelde de politicus. "Zo ga je niet met elkaar om als je beweert vrienden van elkaar te zijn."

Kalmerend opstellen

Israël had zich rond de rellen in Amsterdam juist kalmerend moeten opstellen, aldus Timmermans tijdens het debat over de geweldsincidenten. In plaats daarvan heeft de regering "bijgedragen aan het oplieren van de gevoelens rond dit onderwerp".

Minister van Justitie David van Weel wilde eerder in het debat nog niet dezelfde conclusies trekken als Timmermans. Er zijn volgens de bewindsman "100.000 scenario's denkbaar", waarbij informatie bijvoorbeeld niet goed is doorgekomen.

Meer uit Politiek

Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).

42 minuten geleden
Annet Bertram wordt staatssecretaris van Infrastructuur voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.

2 uur geleden
CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

1 dag geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

1 dag geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

1 dag geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

2 dagen geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

2 dagen geleden