Timmermans wil dat kabinet 'jokkend' Israël aanspreekt
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet de Israëlische ambassadeur ontbieden, vindt GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans. Het Israëlische ministerie van Diaspora zei vorige week dat Israël Nederland had gewaarschuwd voor geweldsincidenten tegen supporters van Maccabi Tel Aviv, maar er zijn geen signalen gevonden bij de diensten. Het ministerie heeft "gejokt", denkt Timmermans, en dat kan volgens hem niet zonder gevolgen blijven.
"Daarmee heeft dat ministerie bijgedragen aan onrust, heeft de reputatie van Nederland geschaad, en heeft het openbaar bestuur in Nederland in een kwaad daglicht gesteld", zei Timmermans. "Dat is onaanvaardbaar."
Hij wil dat minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken de ambassadeur ontbiedt, zodat de bewindsman "namens het kabinet zijn ongenoegen over deze gang van zaken kan uitspreken". Het kabinet is voor de gek gehouden, en dat is een "belediging", stelde de politicus. "Zo ga je niet met elkaar om als je beweert vrienden van elkaar te zijn."
Kalmerend opstellen
Israël had zich rond de rellen in Amsterdam juist kalmerend moeten opstellen, aldus Timmermans tijdens het debat over de geweldsincidenten. In plaats daarvan heeft de regering "bijgedragen aan het oplieren van de gevoelens rond dit onderwerp".
Minister van Justitie David van Weel wilde eerder in het debat nog niet dezelfde conclusies trekken als Timmermans. Er zijn volgens de bewindsman "100.000 scenario's denkbaar", waarbij informatie bijvoorbeeld niet goed is doorgekomen.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Het veto van Hongarije tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne is onacceptabel, zei premier Rob Jetten voor het begin van de top met EU-regeringsleiders in Brussel. "Die steun voor Oekraïne moet er zo snel mogelijk komen."
32 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in de Gelderse gemeente. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. De lokale partij gaat van 3 naar 6 zetels.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen is tot woensdag rond 21.00 uur ruim 3,3 miljoen keer ingevuld, laat een woordvoerder van initiatiefnemer ProDemos weten. Ongeveer een miljoen van die inzendingen is in de afgelopen 24 uur gedaan, meldt hij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Zoveel steun is om stil van te worden", aldus Richard de Mos over de winst van zijn partij in Den Haag. De Mos zegt woensdagavond samenwerking te willen zoeken "met alle partijen die aan de slag willen". Hij wil dat zijn stad "een stuk verdeeldheid" achter zich gaat laten.
12 uur geledenOOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt donderdag pas met een tussentijdse uitslag op basis van alle getelde stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat dan om de getelde stemmen op partijniveau, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De stemmen zijn dan een keer geteld.
12 uur geleden