Timmermans roept op vast te houden aan afscheid brandstofauto
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans heeft dinsdag een klemmend beroep gedaan op het Europees Parlement om het uitbannen van de benzine- en dieselauto niet te vertragen. Onder meer veel christendemocraten willen bij nader inzien niet dat al in 2035 alleen nog maar stekkerauto's verkocht mogen worden.
Het Europees Parlement stemt deze week over een aantal cruciale plannen van Timmermans om de Europese klimaatdoelen te halen. Aan sommige onderdelen wordt echter gemorreld, omdat die burgers of het bedrijfsleven bijvoorbeeld te hard zouden raken. Maar "het pakket moet compleet zijn en consistent", beklemtoonde de tweede man van de commissie, anders komt het streven van de EU in gevaar om uiterlijk 2050 klimaatneutraal te worden.
"Natuurlijk verhit dit de gemoederen", zei Timmermans in het parlement in Straatsburg. Maar hij past ervoor om na 2035 nog 10 procent aan nieuwe brandstofauto's toe te staan, zoals vooral Europarlementariërs van de rechterflank zouden willen. Wie nuchter kijkt, ziet volgens de Nederlandse Eurocommissaris dat de auto-industrie het doel voor 2035 al heeft omarmd. "Velen willen zelfs nog verder gaan en willen alleen nog elektrische auto's verkopen in 2030 of zelfs 2028."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
18 minuten geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
2 uur geleden