Timmermans roept op vast te houden aan afscheid brandstofauto
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans heeft dinsdag een klemmend beroep gedaan op het Europees Parlement om het uitbannen van de benzine- en dieselauto niet te vertragen. Onder meer veel christendemocraten willen bij nader inzien niet dat al in 2035 alleen nog maar stekkerauto's verkocht mogen worden.
Het Europees Parlement stemt deze week over een aantal cruciale plannen van Timmermans om de Europese klimaatdoelen te halen. Aan sommige onderdelen wordt echter gemorreld, omdat die burgers of het bedrijfsleven bijvoorbeeld te hard zouden raken. Maar "het pakket moet compleet zijn en consistent", beklemtoonde de tweede man van de commissie, anders komt het streven van de EU in gevaar om uiterlijk 2050 klimaatneutraal te worden.
"Natuurlijk verhit dit de gemoederen", zei Timmermans in het parlement in Straatsburg. Maar hij past ervoor om na 2035 nog 10 procent aan nieuwe brandstofauto's toe te staan, zoals vooral Europarlementariërs van de rechterflank zouden willen. Wie nuchter kijkt, ziet volgens de Nederlandse Eurocommissaris dat de auto-industrie het doel voor 2035 al heeft omarmd. "Velen willen zelfs nog verder gaan en willen alleen nog elektrische auto's verkopen in 2030 of zelfs 2028."
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
4 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
5 uur geleden