Timmermans: 'prima' als SP zich aansluit bij linkse samenwerking
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, leider van de samenwerking tussen GroenLinks en de PvdA, vindt het "prima" als de SP zich ook aansluit bij het linkse verbond. Dat zegt hij in het tv-programma Vandaag Inside. Ondanks de uitgestoken hand is de relatie tussen de twee partijen koeltjes: onlangs zei SP-leider Lilian Marijnissen nog dat Timmermans haar nog niet benaderd had en dat zij ook zijn nummer niet heeft.
Timmermans zegt er "bewondering" voor te hebben dat de SP er niet voor heeft gekozen om "de anti-buitenlanderkaart te spelen". "Ze hebben gekozen voor integriteit op dit punt. Dat kan ik waarderen."
De leider van GroenLinks-PvdA ziet er niet tegenop om ook een groot deel van zijn salaris aan de partij te geven, mocht de SP zich erbij voegen. Bij de socialisten is die salarisafdracht verplicht. "Maar ik doe dat zelf ook al jaren", zegt Timmermans.
De verhoudingen tussen de SP en Timmermans zijn al lange tijd stroef. In aanloop naar de Europese Verkiezingen van 2019 maakte de SP een aanvallend campagnefilmpje, met een hoofdrol voor de elitaire 'Hans Brusselmans' die "Nederland wil opslokken". De campagne pakte dramatisch uit voor de SP: de partij haalde nul Europese zetels.
Toen Marijnissen halverwege juni dit jaar opnieuw werd gepresenteerd als lijsttrekker, haalde ze ook uit naar Timmermans. "Toen hij het voor het zeggen had in Nederland, koos hij samen met de VVD voor het sluiten van verzorgingshuizen en sociale werkplaatsen, voor het invoeren van het schuldenstelsel voor studenten en het verhogen van de AOW-leeftijd."
Na de zomer deed Timmermans al een handreiking naar de SP. Marijnissen wees die af. Volgens haar deed GroenLinks-PvdA mooie beloftes, maar zou het na de verkiezingen toch gaan samenwerken met rechtse partijen.
De linkse samenwerking staat momenteel op 21 tot 25 zetels in de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen. De SP haalt daar 4 tot 6 zetels.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag vier mensen aangehouden tijdens de Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam. Verder is het protest volgens de politie rustig en beheerst verlopen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 17.15 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam, zien ANP-verslaggevers. Daarmee is de mars tegen de oorlog in Gaza ten einde gekomen. De demonstranten liepen vanaf het Museumplein een ronde om het Vondelpark en kwamen gedurende de middag in groepen terug op het plein.
48 minuten geledenSCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanaf het Museumplein zijn de demonstranten van het massale Rode Lijn-protest begonnen aan hun mars. Daarmee vragen de deelnemers aandacht voor de oorlog in Gaza en laten ze weten niet achter het Israëlbeleid van het kabinet te staan. Ze roepen het kabinet op om maatregelen te nemen tegen Israël.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein is rond 13.00 uur het Rode Lijn-protest begonnen, waarmee deelnemers aandacht vragen voor de oorlog in Gaza en het kabinet oproepen om maatregelen te nemen tegen Israël. Het plein staat vol met mensen in rode kleding of met rode accessoires.
4 uur geleden