Timmermans: moslims krijgen collectief de schuld van aanvallen
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, leider van GroenLinks-PvdA, hekelt dat moslims collectief verantwoordelijk worden gehouden voor de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam vorige week. Hij verwijt dat onder meer PVV-leider Geert Wilders en BBB-leider Caroline van der Plas, die ervoor pleiten de Nederlandse nationaliteit af te nemen van daders met een dubbel paspoort.
Timmermans begrijpt de grote zorgen om de veiligheid van de Joodse gemeenschap. Dergelijke gevoelens in de islamitische gemeenschap moeten volgens hem ook aandacht krijgen. "Het zijn Nederlanders, en zij horen ook bij Nederland."
De leider van GroenLinks-PvdA vindt dat de politiek die indruk van collectieve schuld moet wegnemen. "Nu de samenleving lijkt te drijven op angst, woede en vertwijfeling, moet er politiek leiderschap worden getoond om de boel weer bij elkaar te brengen."
Timmermans kijkt daarbij ook expliciet naar premier Dick Schoof. Die zei op een persconferentie maandag dat Nederland een "integratieprobleem" heeft, nog voordat de feiten over de aanvallen bekend waren. "Het lijkt me niet dat dat de bedoeling was", zegt Timmermans over Schoofs uitspraken. "Hij krijgt vandaag de gelegenheid om dat recht te zetten."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
8 uur geleden