Timmermans: moslims krijgen collectief de schuld van aanvallen
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, leider van GroenLinks-PvdA, hekelt dat moslims collectief verantwoordelijk worden gehouden voor de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam vorige week. Hij verwijt dat onder meer PVV-leider Geert Wilders en BBB-leider Caroline van der Plas, die ervoor pleiten de Nederlandse nationaliteit af te nemen van daders met een dubbel paspoort.
Timmermans begrijpt de grote zorgen om de veiligheid van de Joodse gemeenschap. Dergelijke gevoelens in de islamitische gemeenschap moeten volgens hem ook aandacht krijgen. "Het zijn Nederlanders, en zij horen ook bij Nederland."
De leider van GroenLinks-PvdA vindt dat de politiek die indruk van collectieve schuld moet wegnemen. "Nu de samenleving lijkt te drijven op angst, woede en vertwijfeling, moet er politiek leiderschap worden getoond om de boel weer bij elkaar te brengen."
Timmermans kijkt daarbij ook expliciet naar premier Dick Schoof. Die zei op een persconferentie maandag dat Nederland een "integratieprobleem" heeft, nog voordat de feiten over de aanvallen bekend waren. "Het lijkt me niet dat dat de bedoeling was", zegt Timmermans over Schoofs uitspraken. "Hij krijgt vandaag de gelegenheid om dat recht te zetten."
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
15 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
46 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
2 uur geleden