Timmermans: moslims krijgen collectief de schuld van aanvallen
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, leider van GroenLinks-PvdA, hekelt dat moslims collectief verantwoordelijk worden gehouden voor de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam vorige week. Hij verwijt dat onder meer PVV-leider Geert Wilders en BBB-leider Caroline van der Plas, die ervoor pleiten de Nederlandse nationaliteit af te nemen van daders met een dubbel paspoort.
Timmermans begrijpt de grote zorgen om de veiligheid van de Joodse gemeenschap. Dergelijke gevoelens in de islamitische gemeenschap moeten volgens hem ook aandacht krijgen. "Het zijn Nederlanders, en zij horen ook bij Nederland."
De leider van GroenLinks-PvdA vindt dat de politiek die indruk van collectieve schuld moet wegnemen. "Nu de samenleving lijkt te drijven op angst, woede en vertwijfeling, moet er politiek leiderschap worden getoond om de boel weer bij elkaar te brengen."
Timmermans kijkt daarbij ook expliciet naar premier Dick Schoof. Die zei op een persconferentie maandag dat Nederland een "integratieprobleem" heeft, nog voordat de feiten over de aanvallen bekend waren. "Het lijkt me niet dat dat de bedoeling was", zegt Timmermans over Schoofs uitspraken. "Hij krijgt vandaag de gelegenheid om dat recht te zetten."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
12 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
7 uur geleden