Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Timmermans: meeste bedreigers komen bij rechter tot inkeer

Timmermans: meeste bedreigers komen bij rechter tot inkeer

N i e u w bericht, meer informatie in 4e en laatste alinea

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA merkt dat de meeste van zijn bedreigers bij de rechter tot het inzicht komen dat ze een fout hebben begaan. "En daarmee denk ik dat zo'n aangifte ook helpt om de mensen weer een beetje op het rechte spoor te krijgen", zei hij dinsdag bij de talkshow Pauw & De Wit.

Zondagmiddag werd Timmermans voor de draaiende camera's van RTL uitgescholden op een Amsterdams terras. Later liet de politicus zich ontvallen dat hij in ieder geval wekelijks aangifte doet van intimidatie of bedreiging.

Hij merkt dat zijn bedreigers in de rechtszaal meestal "heel erg geschrokken zijn" en zeggen dat het "in een vlaag van verstandsverbijstering" is gebeurd. "Een enkeling houdt gewoon vol, maar de meesten komen dan tot het inzicht: dit was niet slim, dat moet ik niet meer doen", aldus de leider van GroenLinks-PvdA.

Mirjam Bikker van de ChristenUnie - eveneens in de uitzending - zei ook te maken te hebben met bedreiging en daar altijd aangifte van te doen. Volgens haar beseffen dreigers vaak niet dat politici ook geliefden hebben die schrikken van de intimidaties. Bikker vindt dat de politiek zich altijd "van links tot rechts" moet uitspreken tegen intimidatie en geweld.

Zij hoopt verder dat PVV-leider Geert Wilders snel weer "in de ring stapt". Hij schortte zijn campagne op nadat was gebleken dat hij doelwit was van een Belgische terreurcel. Daardoor miste hij het NOS-Radiodebat afgelopen vrijdag en het RTL-verkiezingsdebat afgelopen zondag. Wilders voelde zich niet veilig, hoewel de veiligheidsdiensten zeiden dat er geen dreiging meer was en de NOS en RTL bereid waren maatregelen te nemen. "Nu bedreiging ertoe leidt dat mensen niet meer meedoen, wordt de democratie gemankeerd", zei Bikker daarover.

Meer uit Politiek

Jetten wil 'financiële puzzel' dinsdag grotendeels klaar hebben

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.

1 dag geleden
Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

4 dagen geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

5 dagen geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

5 dagen geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

5 dagen geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

5 dagen geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

5 dagen geleden