Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Timmermans: links zo groot maken dat het midden niet zonder kan

Timmermans: links zo groot maken dat het midden niet zonder kan

HAARLEM (ANP) - GroenLinks-PvdA-lijsttrekker Frans Timmermans denkt nog steeds de verkiezingen te kunnen winnen. Hij hoopt de komende dagen genoeg kiezers voor zich te winnen, zodat een kabinet over rechts geen optie meer is. "Ik moet links groot genoeg maken, zodat het centrum er niet omheen kan", zegt de sociaaldemocraat bij een campagne-evenement in Haarlem.

Winst op links is volgens Timmermans vooral belangrijk om de PVV uit het kabinet te houden. Volgens een enkele peiling kan de partij van Geert Wilders groter worden dan GroenLinks-PvdA en NSC van Pieter Omtzigt.

Timmermans maakt van de vrees voor een regering waarin "Wilders aan de knoppen zit" een speerpunt in de campagne. Hij gelooft in een verkiezingsoverwinning "omdat heel veel Nederlanders niet willen dat we een extreemrechtse afslag nemen".

Pragmatische keuze

Hij ziet een stem op zijn partij, de grootste op links, ook als een pragmatische keuze. Daarmee wordt de kans het grootste om de koers te verleggen, denkt de GroenLinks-PvdA-lijsttrekker. "Soms is het goede de vijand van het betere. Laten we voor het goede gaan", roept hij kiezers op.

"Denk niet te lichtvaardig over de mogelijkheid om geregeerd te worden door radicaal rechts", hield Timmermans partijgenoten voor in een toespraak. Hij vreest dat een rechts-conservatief kabinet niet alleen het klimaatbeleid naar de prullenmand verwijst, maar ook rechten van vrouwen, lhbti'ers en andere minderheden zal inperken. "We laten niet gebeuren dat onze dochters de strijd van onze moeders moeten overdoen."

Vooral transgender personen dreigen de dupe te zijn van beleid van een radicaal rechts kabinet, vreest Timmerman. Hij noemt trans mensen "de meest kwetsbare groep in de queer-gemeenschap".

Meer uit Politiek

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

1 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

2 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

3 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

3 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

4 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

4 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

4 uur geleden