
Timmermans haalt uit naar Jetten: niets gedaan voor klimaat
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, lijsttrekker van GroenLinks-PvdA, heeft in WNL op Zondag fel uitgehaald naar concurrent Rob Jetten van D66. Die heeft volgens hem als klimaatminister deel uitgemaakt van een kabinet "dat gewoon niets heeft gedaan" voor het klimaat.
"We staan in Nederland al duizend dagen stil", zei Timmermans. Het nu demissionaire kabinet scherpte weliswaar in het coalitieakkoord de klimaatdoelen flink aan, maar daar kwam volgens hem in de praktijk weinig van terecht omdat de regeringspartijen "veel ruzie hebben gemaakt maar geen stappen vooruit hebben gezet".
Door onenigheid duurde het lang voordat aanvullende maatregelen op tafel kwamen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Afgelopen voorjaar kwam het kabinet met een pakket, waarmee het klimaatdoel voor 2030 volgens een doorrekening overigens met wat geluk binnen bereik ligt.
Russisch gas
In het tv-programma Buitenhof noemde Jetten de uitspraken van Timmermans "klein en kinderachtig". Hij zei dat er juist "enorme stappen zijn gezet" om de klimaatdoelen verder binnen bereik te brengen. In een bericht op X wees hij er bovendien op dat Nederland onder druk van de oorlog in Oekraïne in een jaar tijd onafhankelijk is geworden van Russisch aardgas.
Met anderhalve week te gaan voor de verkiezingen staat GroenLinks-PvdA in de peilingen een paar zetels achter op de VVD van Dilan Yeşilgöz en NSC van Pieter Omtzigt. Dat verschil is nog "goed overbrugbaar", denkt Timmermans. "Verkiezingen worden in Nederland pas in de laatste dagen beslist."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.
3 dagen geleden