Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Timmermans: goede kans om als grootste uit verkiezingen te komen

Timmermans: goede kans om als grootste uit verkiezingen te komen

DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA denkt "dat we een goede kans maken om als grootste uit deze verkiezingen te komen", zei hij dinsdagochtend bij RTL Nieuws. Volgens hem is dat belangrijk, want "als wij niet de grootste worden, zoekt rechts elkaar op".

Timmermans zegt zich wel goed te kunnen voorstellen dat andere linkse partijen in Nederland zeggen dat dat ten koste van hen gaat. "Maar ik zeg dan tegen hen: ik laat jullie niet in de steek. Als wij de grootste worden, dan zorg ik dat ik jullie heel dicht bij me hou. Maar als wij niet de grootste worden, hebben jullie hetzelfde probleem als ik, namelijk dat rechts gaat regeren."

Het optimisme van Timmermans volgt op een zetelpeiling op maandag van I&O Research, waarin zijn partij uitkwam op 27 zetels. Daarmee staat GroenLinks-PvdA op gelijke hoogte met de VVD. De PVV volgt in die peiling op 26, NSC van Pieter Omtzigt zakt terug naar 21 zetels.

Meerderheden in het midden

Timmermans zegt dat links na de verkiezingen nooit groot genoeg zal zijn om alleen te regeren. Behalve dat hij linkse partijen en progressieve partijen zoals D66 "dicht bij zich" wil houden, zal hij ook "meerderheden in het midden moeten halen". Dan kijkt Timmermans als eerste naar NSC van Omtzigt en niet naar de VVD.

Over de liberalen zegt Timmermans: "Ik vind het zo erg schaamteloos dat de VVD op geen enkele manier rekenschap wil afleggen over wat er in de afgelopen jaren is gebeurd. En wie niet naar het verleden wil kijken en niet zijn fouten wil erkennen is gedoemd die fouten te herhalen. Ik vind dat Nederland er recht op heeft dat we de fouten van de VVD gaan herstellen en dat we het land op een andere koers zetten. De VVD geeft niet thuis op dat punt."

Timmermans heeft nog altijd goede hoop dat hij er bij een eventuele formatie met Omtzigt wel uit zal komen.

Meer uit Politiek

Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

20 minuten geleden
Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

1 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

3 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

4 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

4 uur geleden
Zorgministers bekijken nog wat motie gehandicaptenzorg 'betekent'

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".

4 uur geleden