Timmermans: goede kans om als grootste uit verkiezingen te komen
DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA denkt "dat we een goede kans maken om als grootste uit deze verkiezingen te komen", zei hij dinsdagochtend bij RTL Nieuws. Volgens hem is dat belangrijk, want "als wij niet de grootste worden, zoekt rechts elkaar op".
Timmermans zegt zich wel goed te kunnen voorstellen dat andere linkse partijen in Nederland zeggen dat dat ten koste van hen gaat. "Maar ik zeg dan tegen hen: ik laat jullie niet in de steek. Als wij de grootste worden, dan zorg ik dat ik jullie heel dicht bij me hou. Maar als wij niet de grootste worden, hebben jullie hetzelfde probleem als ik, namelijk dat rechts gaat regeren."
Het optimisme van Timmermans volgt op een zetelpeiling op maandag van I&O Research, waarin zijn partij uitkwam op 27 zetels. Daarmee staat GroenLinks-PvdA op gelijke hoogte met de VVD. De PVV volgt in die peiling op 26, NSC van Pieter Omtzigt zakt terug naar 21 zetels.
Meerderheden in het midden
Timmermans zegt dat links na de verkiezingen nooit groot genoeg zal zijn om alleen te regeren. Behalve dat hij linkse partijen en progressieve partijen zoals D66 "dicht bij zich" wil houden, zal hij ook "meerderheden in het midden moeten halen". Dan kijkt Timmermans als eerste naar NSC van Omtzigt en niet naar de VVD.
Over de liberalen zegt Timmermans: "Ik vind het zo erg schaamteloos dat de VVD op geen enkele manier rekenschap wil afleggen over wat er in de afgelopen jaren is gebeurd. En wie niet naar het verleden wil kijken en niet zijn fouten wil erkennen is gedoemd die fouten te herhalen. Ik vind dat Nederland er recht op heeft dat we de fouten van de VVD gaan herstellen en dat we het land op een andere koers zetten. De VVD geeft niet thuis op dat punt."
Timmermans heeft nog altijd goede hoop dat hij er bij een eventuele formatie met Omtzigt wel uit zal komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiƫle afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
15 uur geleden