Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Timmermans fel over media: PVV niet bevraagd over programma

Timmermans fel over media: PVV niet bevraagd over programma

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) vindt dat de media PVV-voorman Geert Wilders in de campagne veel te weinig hebben bevraagd over dienst verkiezingsprogramma, "waarin hij 1 miljoen Nederlanders uitsluit". Eerst is de sociaaldemocraat nog voorzichtig in zijn kritiek, maar nadat de media hadden gevraagd naar de opstelling van Wilders, haalde Timmermans uit: "Waarom vragen jullie dat aan mij? Waarom hebben jullie hem nooit gevraagd: hoe zit het met je programma?!"

Timmermans gelooft er niets van dat Wilders zich nu milder opstelt en zegt premier van alle Nederlanders te willen worden. "Ja, die kennen we", zegt de GroenLinks-PvdA-lijsttrekker. Die benadrukt dat Wilders "geen letter afstand" neemt van het PVV-programma, dat onder meer een verbod op moskeeën en korans voorstaat.

Meer uit Politiek

Kabinet gaat op zoek naar meer ruimte voor windparken op zee

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.

16 uur geleden
Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

19 uur geleden
Kamer schaart zich achter plan voor vuurwerk vanaf 18 jaar

DEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.

20 uur geleden
Sjoerdsma maakt 6 miljoen extra vrij voor hulp aan Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.

20 uur geleden
BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

23 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

1 dag geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden