Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Timmermans: eventuele toetreding Oekraïne tot EU duurt jaren

Timmermans: eventuele toetreding Oekraïne tot EU duurt jaren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans was vooraf niet op de hoogte van de opmerking die Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte over mogelijke toetreding van Oekraïne tot de Europese Unie. Aan tafel bij Jinek vertelde Timmermans donderdagavond dat een eventueel lidmaatschap van het belaagde Oost-Europese "ongelooflijk ingewikkeld" is.

Eind vorige maand zei Von der Leyen dat Oekraïne op termijn lid mag worden van de Europese Unie. Volgens Timmermans is dit voorlopig echter niet realistisch. "We hebben met veel verder ontwikkelde landen als Polen en Tsjechië vanaf 1989 tot 2004 onderhandeld", aldus Timmermans bij Jinek. "Zo'n lange periode gaat daar overheen en dat zal met Oekraïne zeker niet korter zijn."

Volgens de eurocommissaris wilde Von der Leyen met de opmerking aangeven "dat Oekraïners Europeanen zijn, in onze waarden geloven en zelfs bereid zijn te sterven voor onze waarden. Wie zijn wij dan om te zeggen: jullie mogen er niet bij?"

Eerder zei premier Mark Rutte ook al dat het nu "niet zinvol" is om te praten over toetreding van Oekraïne tot de Europese Unie. Ook hij noemde toetreding tot de unie een "heel complex, tijdrovend en ingewikkeld proces".

Meer uit Binnenland

Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

4 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

9 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

10 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

10 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

10 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

10 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

10 uur geleden