
Timmermans: eventuele toetreding Oekraïne tot EU duurt jaren
DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans was vooraf niet op de hoogte van de opmerking die Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte over mogelijke toetreding van Oekraïne tot de Europese Unie. Aan tafel bij Jinek vertelde Timmermans donderdagavond dat een eventueel lidmaatschap van het belaagde Oost-Europese "ongelooflijk ingewikkeld" is.
Eind vorige maand zei Von der Leyen dat Oekraïne op termijn lid mag worden van de Europese Unie. Volgens Timmermans is dit voorlopig echter niet realistisch. "We hebben met veel verder ontwikkelde landen als Polen en Tsjechië vanaf 1989 tot 2004 onderhandeld", aldus Timmermans bij Jinek. "Zo'n lange periode gaat daar overheen en dat zal met Oekraïne zeker niet korter zijn."
Volgens de eurocommissaris wilde Von der Leyen met de opmerking aangeven "dat Oekraïners Europeanen zijn, in onze waarden geloven en zelfs bereid zijn te sterven voor onze waarden. Wie zijn wij dan om te zeggen: jullie mogen er niet bij?"
Eerder zei premier Mark Rutte ook al dat het nu "niet zinvol" is om te praten over toetreding van Oekraïne tot de Europese Unie. Ook hij noemde toetreding tot de unie een "heel complex, tijdrovend en ingewikkeld proces".
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Koning Willem-Alexander hoopt dat kinderen niet meteen naar hun telefoon grijpen als ze zich vervelen. Dat is juist het moment om samen met iemand anders iets te doen, zo vertelde hij in een speciale aflevering van Zappsport over de Koningsspelen.
1 minuut geledenUTRECHT (ANP) - De Federatie Medisch Specialisten (FMS) en de artsenfederatie KNMG stappen uit de adviesraad van Zorgkaart Nederland. Op dat platform kunnen patiënten hun zorgverlener beoordelen. Als een van de redenen voor het vertrek noemen de twee partijen "moeilijk te verifiëren reviews", melden ze in een verklaring.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen liepen donderdag hand in hand met gevluchte kinderen en veteranen door Den Haag tijdens de eerste editie van de Loop voor Hoop. Zo'n 130 kinderen en 50 andere deelnemers deden mee aan de wandeling die eindigde in Madurodam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Emmauscollege in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander is het donderdag enige tijd onrustig geweest. Groepen leerlingen van verschillende scholen in de buurt gooiden met eieren naar elkaar en naar agenten, meldt de politie. Ook is er een brand in een container gesticht. Nadat agenten ter plaatse waren gekomen, keerde de rust vrij snel terug. Er is niemand aangehouden.
1 uur geledenDen Haag (ANP) - Bouwprojecten in Den Haag die meedoen aan de Dag van de Bouw gaan in verband met de NAVO-top in die stad een week eerder open dan bouwlocaties in de rest van het land. Op zaterdag 14 juni kunnen bezoekers terecht op Haagse bouwplaatsen om kennis te maken "met de positieve aspecten en de maatschappelijke betekenis van de bouw en infra".
1 uur geledenALTENA (ANP) - Een 34-jarige agent die werkte bij het Operationeel Centrum van de Rotterdamse politie is opgepakt omdat hij verdacht wordt van zedenmisdrijven en schending van zijn ambtsgeheim. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) donderdag. De man werd afgelopen augustus al buiten functie gesteld omdat er aangifte van een zedenmisdrijf tegen hem was gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag besloten dat rapper Ronnie Flex mag worden gehoord in het hoger beroep van rapper Ali B. Het verzoek door Ali B's advocaat Bart Swier tot het horen van zijn vrouw Breghje Kommers is afgewezen. Het Openbaar Ministerie verdenkt B van vier zedenmisdrijven. De rechtbank veroordeelde hem in juli tot twee jaar cel.
2 uur geleden