
Timmermans en Van der Plas spreken over stikstof in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans en BBB-leider Caroline van der Plas spreken elkaar dinsdag over stikstof. De ontmoeting zal plaatsvinden in Den Haag, iets waar eerder nog onenigheid over was: Timmermans wilde Van der Plas in Brussel ontvangen, maar volgens de BBB-voorvrouw was dat niet mogelijk voor haar.
En dan is er nog de uitspraak van Timmermans, dat hij Van der Plas "wil uitleggen wat de Europese regels zijn" over stikstof. De uitspraak schoot Van der Plas in het verkeerde keelgat: zij meende er een nogal badinerende toon in te bespeuren.
Toch is het nog de vraag hoeveel ruimte Timmermans kan bieden aan Van der Plas. Timmermans' ambtenaren zouden hier al "heel vaak" over gesproken hebben met Nederlandse collega's. Maar Van der Plas denkt dat er meer kan en wil samen met JA21 de wet Natuurbescherming op punten aanpassen. Zo moet volgens de partijen onder meer de zogeheten kritische depositiewaarde, die bepaalt hoeveel stikstof ergens mag neerslaan, uit de wet. Experts zijn kritisch op de voorstellen.
De twee spreken elkaar dinsdagochtend in een besloten gedeelte van de Tweede Kamer, laat Van der Plas weten. Het is nog niet bekend of zij na afloop de pers te woord zullen staan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De provincies hebben demissionair minister Mona Keijzer van Asiel en Migratie opgeroepen om de spreidingswet uit te voeren, in plaats van te vragen om noodopvanglocaties. Acht provincies kregen deze week het verzoek om met spoed elk 325 extra plekken in de noodopvang te realiseren. Als reactie stuurden de commissarissen van de Koning een gezamenlijke brief aan Keijzer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) kiest voor de bekritiseerde kabelroute langs Schiermonnikoog. Er moeten zware kabels door de Waddenzee komen om windenergie van de Noordzee aan land te brengen. Dit is volgens de klimaat- en energieminister de 'snelste en meest betrouwbare route', schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid voor Forum voor Democratie (FVD) Ralf Dekker nam in maart deel aan een videoconferentie met Russische politici, waarachter een campagne van het Kremlin schuilging om de NAVO te ondermijnen. Dat schrijft NRC.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland zegt blij te zijn met de uitspraak van de Raad van State over de asielaanvragen van mensen uit Jemen. De hoogste bestuursrechter oordeelde woensdag dat demissionair minister David van Weel van Asiel beter moet uitleggen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel, VVD) moet beter onderbouwen waarom niet alle vluchtelingen uit Jemen asiel krijgen, oordeelt de Raad van State. Momenteel is het beleid dat Jemenieten alleen mogen blijven als zij persoonlijk gevaar lopen. De minister vindt dat er geen sprake is van een uitzonderlijk onveilige situatie, waarin alle asielzoekers zouden mogen blijven. Maar de hoogste bestuursrechter vindt dat hij dit niet goed heeft gemotiveerd.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vergeleken met de vorige Tweede Kamerverkiezingen zijn meer partijen van plan hun programma te laten doorrekenen door het Centraal Planbureau (CPB). Zeker tien partijen zijn dit van plan. De vorige keer waren het er acht. Vooral kleinere oppositiepartijen doen niet mee, uit principiële redenen of omdat ze het te veel moeite vinden.
3 dagen geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland is tevreden met de afspraak die de Amerikaanse president Donald Trump en NAVO-baas Mark Rutte hebben gemaakt om op kosten van Europese lidstaten van het bondgenootschap extra Amerikaanse wapens naar Oekraïne te sturen. "Ik ben erg blij dat Europa en de VS op dit punt op een lijn zitten", zei demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
3 dagen geleden