Timmermans en Van der Plas spreken over stikstof in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans en BBB-leider Caroline van der Plas spreken elkaar dinsdag over stikstof. De ontmoeting zal plaatsvinden in Den Haag, iets waar eerder nog onenigheid over was: Timmermans wilde Van der Plas in Brussel ontvangen, maar volgens de BBB-voorvrouw was dat niet mogelijk voor haar.
En dan is er nog de uitspraak van Timmermans, dat hij Van der Plas "wil uitleggen wat de Europese regels zijn" over stikstof. De uitspraak schoot Van der Plas in het verkeerde keelgat: zij meende er een nogal badinerende toon in te bespeuren.
Toch is het nog de vraag hoeveel ruimte Timmermans kan bieden aan Van der Plas. Timmermans' ambtenaren zouden hier al "heel vaak" over gesproken hebben met Nederlandse collega's. Maar Van der Plas denkt dat er meer kan en wil samen met JA21 de wet Natuurbescherming op punten aanpassen. Zo moet volgens de partijen onder meer de zogeheten kritische depositiewaarde, die bepaalt hoeveel stikstof ergens mag neerslaan, uit de wet. Experts zijn kritisch op de voorstellen.
De twee spreken elkaar dinsdagochtend in een besloten gedeelte van de Tweede Kamer, laat Van der Plas weten. Het is nog niet bekend of zij na afloop de pers te woord zullen staan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
2 dagen geleden