Timmermans en Van der Plas bespreken stikstof toch in Den Haag
BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans komt naar Den Haag om met BBB-leider Caroline van der Plas te bespreken hoe het Nederlandse stikstofprobleem opgelost kan worden. De klimaatman van de Europese Commissie wilde de grote winnaar van de verkiezingen in Brussel "uitleggen wat de Europese regels zijn" over stikstof. Maar Van der Plas heeft geen tijd en ziet Timmermans liever naar Den Haag afreizen.
Timmermans, tweede in rang van de Europese Commissie, vindt dat ook prima. Medewerkers van het tweetal overleggen nog over een goede gelegenheid, zegt zijn woordvoerder na berichtgeving van de NOS. Mogelijk moet er nog wel wat kou uit de lucht over de badinerende toon die Van der Plas in Timmermans' uitnodiging meende te bespeuren.
Van der Plas "heeft regelmatig dingen over mij gezegd via de media", zegt Timmermans. "Maar het is mij nog niet gelukt met haar te spreken." Dat is volgens hem wel belangrijk omdat het stikstofprobleem dringend om een oplossing vraagt en hij nog niet scherp heeft wat BBB precies wil. Een eerdere gelegenheid voor Tweede Kamerleden om met Timmermans te overleggen liet Van der Plas volgens hem schieten.
Stevige stem
De BBB won, met haar verzet tegen de stikstofplannen van het kabinet als speerpunt, de provinciale verkiezingen van eerder deze maand. De nieuwkomer werd de grootste in alle provincies, die het stikstofbeleid moeten gaan uitvoeren, en heeft dus een stevige stem.
Veel boeren voelen zich door de Europese natuurbeschermingsregels, waar Nederland aanvankelijk jarenlang de hand mee lichtte, in het nauw gebracht. Ook kabinetsplannen om hen uit te kopen dreigen op Europese regels te stuiten. EU-landen mogen eigen boeren en andere ondernemers niet zomaar geld geven, omdat dat oneerlijk is voor concurrenten in andere lidstaten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
2 uur geleden