Timmermans en Van der Plas bespreken stikstof toch in Den Haag
BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Frans Timmermans komt naar Den Haag om met BBB-leider Caroline van der Plas te bespreken hoe het Nederlandse stikstofprobleem opgelost kan worden. De klimaatman van de Europese Commissie wilde de grote winnaar van de verkiezingen in Brussel "uitleggen wat de Europese regels zijn" over stikstof. Maar Van der Plas heeft geen tijd en ziet Timmermans liever naar Den Haag afreizen.
Timmermans, tweede in rang van de Europese Commissie, vindt dat ook prima. Medewerkers van het tweetal overleggen nog over een goede gelegenheid, zegt zijn woordvoerder na berichtgeving van de NOS. Mogelijk moet er nog wel wat kou uit de lucht over de badinerende toon die Van der Plas in Timmermans' uitnodiging meende te bespeuren.
Van der Plas "heeft regelmatig dingen over mij gezegd via de media", zegt Timmermans. "Maar het is mij nog niet gelukt met haar te spreken." Dat is volgens hem wel belangrijk omdat het stikstofprobleem dringend om een oplossing vraagt en hij nog niet scherp heeft wat BBB precies wil. Een eerdere gelegenheid voor Tweede Kamerleden om met Timmermans te overleggen liet Van der Plas volgens hem schieten.
Stevige stem
De BBB won, met haar verzet tegen de stikstofplannen van het kabinet als speerpunt, de provinciale verkiezingen van eerder deze maand. De nieuwkomer werd de grootste in alle provincies, die het stikstofbeleid moeten gaan uitvoeren, en heeft dus een stevige stem.
Veel boeren voelen zich door de Europese natuurbeschermingsregels, waar Nederland aanvankelijk jarenlang de hand mee lichtte, in het nauw gebracht. Ook kabinetsplannen om hen uit te kopen dreigen op Europese regels te stuiten. EU-landen mogen eigen boeren en andere ondernemers niet zomaar geld geven, omdat dat oneerlijk is voor concurrenten in andere lidstaten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beëindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.
14 uur geleden