Timmermans blij dat proteststemmer BBB verkoos boven 'xenofoben'
BRUSSEL (ANP) - Frans Timmermans feliciteert BoerBurgerBeweging (BBB)-leidster Caroline van der Plas met haar "ongelooflijke resultaat" bij de Provinciale Statenverkiezingen. Van der Plas "vertegenwoordigt duidelijk een bepaald gevoel in de Nederlandse gemeenschap", zei de eerste vicevoorzitter van de Europese Commissie in Brussel. "Het is een opluchting dat die proteststem niet in een xenofobische, racistische vorm is geuit."
De PvdA'er zei de verkiezingsoverwinning "niet te zien als iets van het platteland tegen de stad", omdat BBB niet alleen de boerenstem heeft gekregen. Hij liet doorschemeren geen angst te hebben dat BBB anti-Europees zou zijn. "Ik heb altijd gehoord dat ze zich aan de EU-regels wil houden."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PRO blijft achter de verder uitgewerkte stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) staan. Dat laat landbouwwoordvoerder Laura Bromet van de linkse oppositiepartij weten op Bluesky.
1 dag geleden