Timer voor TikTok-tieners: na een uur code nodig voor app
DEN HAAG (ANP) - Tieners op TikTok krijgen een waarschuwing als ze op een dag langer dan een uur op het sociale medium zitten. Een speciale timer vergrendelt de app na 60 minuten. Gebruikers onder de 18 jaar kunnen pas verder kijken nadat zij een pincode hebben ingevoerd. In de komende weken gaat de aanpassing in. De minimumleeftijd voor TikTok is 13 jaar.
Met de aanpassing wil het sociale medium tegemoet komen aan kritiek dat het te verslavend is voor jongeren. Door een pincode in te voeren, moeten de jonge gebruikers actief de keuze maken of ze verder willen kijken of niet. Ook gaat TikTok wekelijkse overzichten sturen naar tieners, met daarin hun totale schermtijd. Verder raadt de app tieners aan alsnog een timer van 100 minuten in te stellen als zij 60 minuten te weinig vinden.
Ouders of verzorgers met een gekoppeld profiel kunnen ook de schermtijd van hun kinderen instellen. Bovendien krijgen zij via een dashboard inzicht in hoe vaak de app is geopend en hoe lang er is gekeken. Verder kunnen zij op bepaalde tijden meldingen uitzetten voor hun kinderen. Wel moeten ouders hiervoor de app op hun telefoon installeren, waardoor TikTok ook bij hen informatie verzamelt.
Kritiek Consumentenbond
Eerder was onder meer de Consumentenbond zeer kritisch over het gebruik van social media door kinderen. Vooral wat betreft het verzamelen van persoonsgegevens is de bond erg kritisch op TikTok: verzamelde gegevens worden gebruikt voor gerichte advertenties en het is niet duidelijk of alle gegevens worden gewist als het profiel wordt opgezegd. Directeur Sandra Molenaar zei eind 2021 tegen consumentenprogramma Radar dat apps niet geschikt waren voor kinderen en moesten veranderen.
Een woordvoerder van de Consumentenbond laat in een reactie weten de timer "goed" te vinden. Wel plaatst hij kanttekeningen bij de werking. Zo vraagt hij zich af of er voldoende verantwoordelijkheidsgevoel bij kinderen aanwezig is als het gaat om de hoeveelheid tijd die zij op TikTok spenderen. Volgens hem is er nog altijd ook een belangrijke rol voor ouders weggelegd om toezicht te houden.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
3 uur geleden