Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Time roept Elon Musk uit tot persoon van het jaar

Time roept Elon Musk uit tot persoon van het jaar

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk is door het Amerikaanse tijdschrift Time uitgeroepen tot persoon van het jaar. De topman van onder meer automerk Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX krijgt die titel voor de enorme invloed die hij wereldwijd uitoefent.

"Weinig individuen hebben meer invloed gehad op het leven op aarde dan Musk", aldus Time, die eraan toevoegt dat dit mogelijk ook geldt voor de ruimte. Hij veranderde volgens het blad met zijn elektrische auto's de automarkt en SpaceX wordt omschreven als koploper op het gebied van commerciële ruimtevaart.

De Amerikaan is met een vermogen van zo'n 284 miljard dollar de rijkste persoon ter wereld. Musk verdiende zijn geld volgens Time op een andere manier dan zijn medemiljardairs. "In plaats van één geweldig idee had hij er meerdere. En in plaats van meerdere slimme en veilige investeringen, koos hij voor een paar spectaculair risicovolle investeringen".

Time kiest sinds 1927 jaarlijks een persoon die de meeste invloed heeft gehad. De titel kan ook naar meerdere personen gaan, wat vorig jaar het geval was met president Joe Biden en zijn vicepresident Kamala Harris. In 2019 was klimaatactiviste Greta Thunberg persoon van het jaar. Ruim twintig jaar geleden had het blad het nog over man of vrouw van het jaar.

Meer uit Buitenland

Spaanse politie begint met ontruiming groot migratenkamp Ceuta

CEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.

19 minuten geleden
Iran: zeven voorwaarden aan VS voor heropening Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.

1 uur geleden
Doden en vermiste als gevolg van noodweer in Catalonië

BARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.

2 uur geleden
Veel gewonden bij brand op camping en vakantieoord aan Gardameer

PESCHIERA DEL GARDA (ANP/DPA) - Bij een grote brand op een camping/vakantieoord aan de zuidelijke oever van het Gardameer zijn zeker 24 gewonden gevallen die met spoed naar een ziekenhuis moesten. Een van hen verkeert volgens Italiaanse media in kritieke toestand. Over de identiteit of nationaliteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt. Het lot van één persoon in het vakantieoord is vooralsnog onbekend.

2 uur geleden
Merz bezoekt Kyiv met Duitse defensiebedrijven

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven die samen met Oekraïne werken aan onder meer de productie van raketten en drones.

6 uur geleden
Pro-Oekraïense partij boekt ruime verkiezingszege in Letland

RIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.

6 uur geleden
Recordregen en overstromingen treffen Catalonië

BARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.

6 uur geleden