Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar

Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine heeft Donald Trump voor de tweede keer uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift kiest de aankomende president van de Verenigde Staten na een "comeback van historische proporties", zijn invloed op de Amerikaanse politiek en het veranderen van de rol van de VS wereldwijd.

Het tijdschrift kiest elk jaar een persoon, groep of beweging die van grote invloed was op de wereld. "Als wat er volgt ook maar enigszins lijkt op wat hij belooft, zal Trump het land en de wereld veranderen", stelt Time Magazine. Trump kreeg de titel in 2016 ook al, nadat hij voor het eerst tot president was gekozen. Vrijwel alle Amerikaanse presidenten zijn Persoon van het Jaar geworden in het jaar dat zij de presidentsverkiezingen wonnen, sinds Time Magazine in 1927 met die titel begon.

Trump vertelde tegen Time Magazine onder meer dat hij gratie zal verlenen aan de meeste personen die betrokken waren bij de bestorming van het Capitool in 2021. Dat moet een van zijn eerste daden als president worden. Hij wil ook strengere controles aan de grens met Mexico en opdracht geven tot de massale uitzetting van ongedocumenteerde migranten, eventueel met behulp van het leger.

Oorlog in Oekraïne

De Republikein uitte in het interview kritiek op Oekraïne voor het gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten op doelen in Rusland. "Waarom doen we dat? We maken deze oorlog alleen maar erger", zei hij daarover. Trump verklaarde eerder de oorlog in Oekraïne binnen 24 uur te kunnen beëindigen. Hij zei de Amerikaanse steun aan Oekraïne bij onderhandelingen tegen Rusland te willen gebruiken om de oorlog te stoppen. Over de kans op een oorlog met Iran zei hij "dat alles kan gebeuren".

Kanshebbers dit jaar waren onder anderen de Amerikaanse vicepresident en presidentskandidaat Kamala Harris, de Britse prinses Kate Middleton, 's werelds rijkste persoon Elon Musk, de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, Meta-topman Mark Zuckerberg en Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De Amerikaanse zangeres Taylor Swift werd vorig jaar uitgeroepen tot Time Magazine Persoon van het Jaar.

Meer uit Buitenland

Tusk verwijt Rusland escalatie na aanval op trein naar Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.

2 minuten geleden
Tienduizenden op de vlucht door opgelaaid geweld in Jemen

SANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.

38 minuten geleden
Spaanse regering: 5300 migranten Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.

1 uur geleden
Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

1 uur geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

2 uur geleden
WSJ: Canada wil mogelijk bijzonder EU-lidmaatschap

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada wil de band met de Europese Unie aanhalen, en heeft daarom volgens de Wall Street Journal voorgesteld een bijzondere vorm van EU-lidmaatschap in te stellen. Premier Mark Carney wil weten of zijn land 'geassocieerd lid' kan worden. De EU zou daarvoor openstaan.

5 uur geleden
Kremlin sluit gesprekken met Oekraïne en VS in oktober niet uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Onderhandelingen tussen Rusland, Oekraïne en de VS kunnen mogelijk in oktober plaatsvinden, zegt het Kremlin zondag. Washington wil nieuwe gesprekken van de grond krijgen in een poging een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne.

5 uur geleden