Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar

Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine heeft Donald Trump voor de tweede keer uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift kiest de aankomende president van de Verenigde Staten na een "comeback van historische proporties", zijn invloed op de Amerikaanse politiek en het veranderen van de rol van de VS wereldwijd.

Het tijdschrift kiest elk jaar een persoon, groep of beweging die van grote invloed was op de wereld. "Als wat er volgt ook maar enigszins lijkt op wat hij belooft, zal Trump het land en de wereld veranderen", stelt Time Magazine. Trump kreeg de titel in 2016 ook al, nadat hij voor het eerst tot president was gekozen. Vrijwel alle Amerikaanse presidenten zijn Persoon van het Jaar geworden in het jaar dat zij de presidentsverkiezingen wonnen, sinds Time Magazine in 1927 met die titel begon.

Trump vertelde tegen Time Magazine onder meer dat hij gratie zal verlenen aan de meeste personen die betrokken waren bij de bestorming van het Capitool in 2021. Dat moet een van zijn eerste daden als president worden. Hij wil ook strengere controles aan de grens met Mexico en opdracht geven tot de massale uitzetting van ongedocumenteerde migranten, eventueel met behulp van het leger.

Oorlog in Oekraïne

De Republikein uitte in het interview kritiek op Oekraïne voor het gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten op doelen in Rusland. "Waarom doen we dat? We maken deze oorlog alleen maar erger", zei hij daarover. Trump verklaarde eerder de oorlog in Oekraïne binnen 24 uur te kunnen beëindigen. Hij zei de Amerikaanse steun aan Oekraïne bij onderhandelingen tegen Rusland te willen gebruiken om de oorlog te stoppen. Over de kans op een oorlog met Iran zei hij "dat alles kan gebeuren".

Kanshebbers dit jaar waren onder anderen de Amerikaanse vicepresident en presidentskandidaat Kamala Harris, de Britse prinses Kate Middleton, 's werelds rijkste persoon Elon Musk, de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, Meta-topman Mark Zuckerberg en Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De Amerikaanse zangeres Taylor Swift werd vorig jaar uitgeroepen tot Time Magazine Persoon van het Jaar.

Meer uit Buitenland

Brandbestrijding aan Costa Brava vordert maar gevaar blijft

CALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.

1 uur geleden
Jihadisten voeren nieuwe aanvallen uit in Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.

2 uur geleden
Oekraïne ontkent Russische inname Kostjantynivka

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ontkent dat Rusland de belangrijke oostelijke stad Kostjantynivka heeft ingenomen. "Dit zijn wederom valse beweringen", meldt de generale staf.

3 uur geleden
Paus Leo brengt bezoek aan migranteneiland Lampedusa

LAMPEDUSA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is op bezoek op het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat is een belangrijk toegangspunt voor migranten die de gevaarlijke overtocht vanuit Afrika wagen.

3 uur geleden
Great Barrier Reef toch niet op lijst bedreigd werelderfgoed

CANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef is toch nog niet op de UNESCO-lijst van bedreigd werelderfgoed gezet. Ondanks de zorgen van VN-onderzoekers dat het koraal er niet goed voor staat.

4 uur geleden
Rusland meldt Oekraïense droneaanvallen op Sint-Petersburg

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Russische olie-installaties bij Sint-Petersburg aangevallen met drones, melden de Russische lokale autoriteiten. Volgens de gouverneur was de stad het doelwit van een grootschalige aanval. Onder meer een lokale haven en olieterminal zouden zijn geraakt.

4 uur geleden
Vieringen 250e verjaardag VS aangepast vanwege hitte

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten passen evenementen rond het 250-jarig bestaan van het land aan vanwege de hitte. Zo is de jaarlijkse Independence Day-parade in Washington, die zaterdagochtend zou plaatsvinden, afgelast. Ook gaat het festivalterrein op de National Mall later open. Er worden zaterdag temperaturen boven de 40 graden verwacht.

4 uur geleden