Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar
NEW YORK (ANP) - Time Magazine heeft Donald Trump voor de tweede keer uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift kiest de aankomende president van de Verenigde Staten na een "comeback van historische proporties", zijn invloed op de Amerikaanse politiek en het veranderen van de rol van de VS wereldwijd.
Het tijdschrift kiest elk jaar een persoon, groep of beweging die van grote invloed was op de wereld. "Als wat er volgt ook maar enigszins lijkt op wat hij belooft, zal Trump het land en de wereld veranderen", stelt Time Magazine. Trump kreeg de titel in 2016 ook al, nadat hij voor het eerst tot president was gekozen. Vrijwel alle Amerikaanse presidenten zijn Persoon van het Jaar geworden in het jaar dat zij de presidentsverkiezingen wonnen, sinds Time Magazine in 1927 met die titel begon.
Trump vertelde tegen Time Magazine onder meer dat hij gratie zal verlenen aan de meeste personen die betrokken waren bij de bestorming van het Capitool in 2021. Dat moet een van zijn eerste daden als president worden. Hij wil ook strengere controles aan de grens met Mexico en opdracht geven tot de massale uitzetting van ongedocumenteerde migranten, eventueel met behulp van het leger.
Oorlog in Oekraïne
De Republikein uitte in het interview kritiek op Oekraïne voor het gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten op doelen in Rusland. "Waarom doen we dat? We maken deze oorlog alleen maar erger", zei hij daarover. Trump verklaarde eerder de oorlog in Oekraïne binnen 24 uur te kunnen beëindigen. Hij zei de Amerikaanse steun aan Oekraïne bij onderhandelingen tegen Rusland te willen gebruiken om de oorlog te stoppen. Over de kans op een oorlog met Iran zei hij "dat alles kan gebeuren".
Kanshebbers dit jaar waren onder anderen de Amerikaanse vicepresident en presidentskandidaat Kamala Harris, de Britse prinses Kate Middleton, 's werelds rijkste persoon Elon Musk, de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, Meta-topman Mark Zuckerberg en Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De Amerikaanse zangeres Taylor Swift werd vorig jaar uitgeroepen tot Time Magazine Persoon van het Jaar.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
1 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
4 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
5 uur geleden