Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar
NEW YORK (ANP) - Time Magazine heeft Donald Trump voor de tweede keer uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift kiest de aankomende president van de Verenigde Staten na een "comeback van historische proporties", zijn invloed op de Amerikaanse politiek en het veranderen van de rol van de VS wereldwijd.
Het tijdschrift kiest elk jaar een persoon, groep of beweging die van grote invloed was op de wereld. "Als wat er volgt ook maar enigszins lijkt op wat hij belooft, zal Trump het land en de wereld veranderen", stelt Time Magazine. Trump kreeg de titel in 2016 ook al, nadat hij voor het eerst tot president was gekozen. Vrijwel alle Amerikaanse presidenten zijn Persoon van het Jaar geworden in het jaar dat zij de presidentsverkiezingen wonnen, sinds Time Magazine in 1927 met die titel begon.
Trump vertelde tegen Time Magazine onder meer dat hij gratie zal verlenen aan de meeste personen die betrokken waren bij de bestorming van het Capitool in 2021. Dat moet een van zijn eerste daden als president worden. Hij wil ook strengere controles aan de grens met Mexico en opdracht geven tot de massale uitzetting van ongedocumenteerde migranten, eventueel met behulp van het leger.
Oorlog in Oekraïne
De Republikein uitte in het interview kritiek op Oekraïne voor het gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten op doelen in Rusland. "Waarom doen we dat? We maken deze oorlog alleen maar erger", zei hij daarover. Trump verklaarde eerder de oorlog in Oekraïne binnen 24 uur te kunnen beëindigen. Hij zei de Amerikaanse steun aan Oekraïne bij onderhandelingen tegen Rusland te willen gebruiken om de oorlog te stoppen. Over de kans op een oorlog met Iran zei hij "dat alles kan gebeuren".
Kanshebbers dit jaar waren onder anderen de Amerikaanse vicepresident en presidentskandidaat Kamala Harris, de Britse prinses Kate Middleton, 's werelds rijkste persoon Elon Musk, de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, Meta-topman Mark Zuckerberg en Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De Amerikaanse zangeres Taylor Swift werd vorig jaar uitgeroepen tot Time Magazine Persoon van het Jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
7 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.
5 uur geledenLIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.
7 uur geleden