Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar

Time Magazine roept Donald Trump uit tot Persoon van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine heeft Donald Trump voor de tweede keer uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift kiest de aankomende president van de Verenigde Staten na een "comeback van historische proporties", zijn invloed op de Amerikaanse politiek en het veranderen van de rol van de VS wereldwijd.

Het tijdschrift kiest elk jaar een persoon, groep of beweging die van grote invloed was op de wereld. "Als wat er volgt ook maar enigszins lijkt op wat hij belooft, zal Trump het land en de wereld veranderen", stelt Time Magazine. Trump kreeg de titel in 2016 ook al, nadat hij voor het eerst tot president was gekozen. Vrijwel alle Amerikaanse presidenten zijn Persoon van het Jaar geworden in het jaar dat zij de presidentsverkiezingen wonnen, sinds Time Magazine in 1927 met die titel begon.

Trump vertelde tegen Time Magazine onder meer dat hij gratie zal verlenen aan de meeste personen die betrokken waren bij de bestorming van het Capitool in 2021. Dat moet een van zijn eerste daden als president worden. Hij wil ook strengere controles aan de grens met Mexico en opdracht geven tot de massale uitzetting van ongedocumenteerde migranten, eventueel met behulp van het leger.

Oorlog in Oekraïne

De Republikein uitte in het interview kritiek op Oekraïne voor het gebruik van Amerikaanse langeafstandsraketten op doelen in Rusland. "Waarom doen we dat? We maken deze oorlog alleen maar erger", zei hij daarover. Trump verklaarde eerder de oorlog in Oekraïne binnen 24 uur te kunnen beëindigen. Hij zei de Amerikaanse steun aan Oekraïne bij onderhandelingen tegen Rusland te willen gebruiken om de oorlog te stoppen. Over de kans op een oorlog met Iran zei hij "dat alles kan gebeuren".

Kanshebbers dit jaar waren onder anderen de Amerikaanse vicepresident en presidentskandidaat Kamala Harris, de Britse prinses Kate Middleton, 's werelds rijkste persoon Elon Musk, de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, Meta-topman Mark Zuckerberg en Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny. De Amerikaanse zangeres Taylor Swift werd vorig jaar uitgeroepen tot Time Magazine Persoon van het Jaar.

Meer uit Buitenland

Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

26 minuten geleden
Hongaarse universiteiten weer aangesloten bij Erasmus-programma

BOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.

28 minuten geleden
Komiek Deniz Göktaş vervolgd voor beledigen president Erdogan

ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

1 uur geleden
Meloni viert dat haar regering recordperiode aan de macht is

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.

1 uur geleden
Oekraïne stelt bestand voor tijdens bezoek Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt Rusland een staakt-het-vuren te hebben voorgesteld voor tijdens het bezoek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die worden dit weekend in Moskou en Kyiv verwacht en volgens Zelensky zou het goed zijn voor de onderhandelingen om die dagen niet aan te vallen.

1 uur geleden
Zoon bevestigt dat uitvaart Mladić maandag is

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - De uitvaart van de Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić vindt komende maandag plaats, bevestigt zijn zoon na berichten in Servische media. Er worden tienduizenden mensen verwacht in Belgrado voor de uitvaart met staatseer.

1 uur geleden
Kansrijke partij Le Pen krijgt volle laag om 'hulpstop' Oekraïne

PARIJS (ANP) - De populaire partij van de radicaal-rechtse Marine Le Pen ligt onder vuur om de aankondiging dat die de hulp aan Oekraïne wil stopzetten. Het Rassemblement National "dient Rusland", zegt een belangrijke rivaal van Le Pen in de presidentsverkiezingen van volgend jaar.

2 uur geleden