Time: Joe Biden en Kamala Harris zijn Persoon van het Jaar
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse weekblad Time heeft aankomend president Joe Biden en zijn aanstaand vicepresident Kamala Harris verkozen tot Persoon van het Jaar 2020. Het weekblad kiest al sinds 1927 elk jaar de persoon die dat jaar de meeste invloed heeft gehad. Tot twintig jaar geleden gebeurde dat onder de titel Man van het Jaar.
Hoofdredacteur Edward Felsenthal van het blad: "De komende vier jaar zullen voor hen en voor ons allemaal een enorme test worden om te zien of ze de beloofde eenheid tot stand kunnen brengen."
Vorig jaar won de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg. De jaren daarvoor ging een groep met de titel aan de haal. In 2018 waren dat 'de bewakers van de waarheid', een groep journalisten en in 2017 de #Metoo-beweging als 'verbrekers van de stilte'.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
1 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
6 uur geleden