Timber ziet Ajax beter verdedigen onder trainer Heitinga
BERLIJN (ANP) - Jurriën Timber ziet dat Ajax onder trainer John Heitinga de laatste weken veel minder kansen weggeeft dan onder de ontslagen Alfred Schreuder. "Ik denk dat we nu verdedigend beter staan dan eerst', zei de verdediger op een afsluitende persconferentie voor het uitduel met 1. FC Union Berlin van donderdag in de tussenronde van de Europa League. "We kregen voorheen veel goals tegen uit counters, dat is nu wel minder."
Ajax kreeg slechts twee doelpunten tegen tijdens de zes duels met Heitinga op de bank. Doelman Gerónimo Rulli bleef in vier van die duels zonder tegentreffer. Timber hoefde niet lang na te denken waarom Ajax de laatste weken beter staat opgesteld als de tegenstander wil counteren.
"Zo moeilijk is het allemaal niet", antwoordde hij. "Het is de restverdediging. Als de ene back hoog staat, dan moet de andere naar binnen staan en ik andersom. Ik ben er medeverantwoordelijk voor dat dat goed gaat", vertelde de tweede aanvoerder van Ajax die niet precies kon vertellen waarom zijn ploeg zich onder Schreuder niet aan simpele opdrachten hield. "Simpel voetballen is toch niet simpel, zeggen ze wel eens toch?"
Ajax en Union Berlin strijden donderdagavond om een plaats in de achtste finales van de Europa League. Het eerste duel in Amsterdam eindigde vorige week in 0-0.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
6 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
8 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
9 uur geleden